Kamil Jóźwiak

Jedenastka i antyjedenastka 34. kolejki

Ekstraklasa zmierza do końca w tym sezonie, rozstrzygnięcia wchodzą w decydujący etap, na ten moment znamy już wszystkich spadkowiczów (ŁKS, Arka, Korona), niemal pewna tytułu jest Legia, emocje są tylko jeszcze w walce o puchary. 34. kolejka przyniosła nam kilka ciekawych spotkań, z dobrej strony pokazało się wielu zwłaszcza młodych graczy. Kogo postanowiliśmy wyróżnić?

Zacznijmy jednak od tych, którzy zawalili w poprzedniej kolejce, przeważają zwłaszcza gracze Lechii i Legii, którzy nie popisali się w spotkaniach z Cracovią i Lechem, jest to ciekawy zestaw drużyn, ponieważ dzisiaj i jutro te zespoły zmierzą się w półfinale Pucharu Polski. Oprócz Luquinhasa, Stolarskiego, Conrado, Ze Gomesa czy Kuciaka, o których wcześniej wspominaliśmy, do naszej antyjedenastki daliśmy debiutanta Paluszka z Górnika, Matynię, który zobaczył czerwoną kartkę, Furmana, który zawalił karnego nie strzelając „panenką”, oraz Chuce i Kadleca, którzy zagrali bardzo słabe spotkania.

antyjedenastki

Teraz przejdźmy do tych najlepszym w minionej rundzie spotkań. Musieliśmy wyróżnić trio młodych z Lecha, które rozmontowało Legię, Kamińskiego i Jóźwiaka z golami oraz Modera z asystą. W ofensywie postanowiliśmy też na Turgemana z dwoma golami oraz Adamczyka ze zwycięskim golem przeciwko Górnikowi. W defensywie mieliśmy ciężki wybór, wyróżnić można było wielu graczy, jednak postawiliśmy na Szymusika z udziałem przy golu, Runje, Guldana z golem i Siplaka też z golem, przed nimi ustawiliśmy Drygasa także z trafieniem. Putnocky świetnie bronił w spotkaniu Śląska.

jedenastki

Wyróżnić postanowiliśmy trzech piłkarzy, najlepszego w kolejce Turgemana z dwoma golami, Jóźwiaka – najlepszego młodzieżowca i chyba najlepszego gracza hitu kolejki także z bramką, gol kolejki to uderzenie z wolnego Nalepy, które wpadło do bramki od poprzeczki. Mecz kolejki? Bez zaskoczenia, klasyk Ekstraklasy zakończony wygraną Lecha 2:1 nad Legią.

wyrożnienia