DSC_0029

Jedenastka i antyjedenastka 32. kolejki

Druga kolejka rundy finałowej okazała się sporym zawodem dla kibiców zwłaszcza tych, którzy pojawili się na stadionie ekip rywalizujących w grupie mistrzowskiej. Dwa mecze bez goli, jeden mecz z wymęczonym karnym i jeden z kapitalną drugą połową i 5 bramkami we Wrocławiu, na dole tabeli też było gorąco zwłaszcza w Gdyni.

Ciężko było wyróżnić dobrą jedenastkę w tej kolejce, bramki zdobywali zwykle napastnicy lub pomocnicy, solidną robotę wykonali obrońcy, przez co bramkarze nie mieli zbyt wiele roboty.

Wyróżniliśmy przede wszystkim graczy ze spotkań pięciobramkowych. Zdobywca dwóch asyst i gola Exposito, strzelec dwóch bramek i asysty z tego samego meczu Płacheta, zdobywca dwóch goli Jankowski, czy też Lopes ze spotkania we Wrocławiu. Młyński, który wykartkował Czerwińskiego i asystował w meczu z Zagłębiem, Drazić z super golem, czy też solidni Janicki Kubicki, Runje i Lewczuk w defensywie. Oni zasłużyli na wyróżnienia.

jedenastki

Najlepszym młodzieżowcem i ogólnie piłkarzem całej kolejki wybraliśmy młodzieżowca Śląska Przemka Płachetę, który w pojedynkę dał wygraną nad Cracovią strzelając dwa gole i raz asystując. Bramka kolejki należała do Drazicia i jego kapitalnego strzału zza pola karnego, spotkaniem kolejki wybraliśmy także spotkanie w Gdyni, gdzie Arka i Zagłębie pokazały nam emocjonujące spotkanie z 5 bramkami.

wyrożnienia

Najgorsi w tej kolejce? Było ich sporo i ciężko się wybierało tych najgorszych, ogólnie sporo klubów przespacerowało się w tej kolejce. Najbardziej ponownie gracze ŁKSu, nie popisali się także Kwietniowski z Angielskim z Płocka, Helik czy też Gnjatić i Czerwiński, który złapał czerwoną kartkę.

antyjedenastki