Angulo

Jedenastka i antyjedenastka 31.kolejki

Pierwsza kolejka rundy finałowej za nami, sporo ona wyjaśniła, sytuacja w tabeli staje się klarowna dla większości klubów, może się tak zdarzyć, że końcówka sezonu będzie najnudniejsza od lat z racji rozstrzygnięcia dużo wcześniej. Legia pewnie ograła Śląsk i jest blisko tytułu, Lech ograł mistrza i pewnie zmierza po miejsce pucharowe, na dnie tabeli nikt nie chce gonić Wisły, która sama przegrywa, ale ma też bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Pierwsza kolejka rundy finałowej to także przegląd wojsk na ostatniej prostej przed końcem sezonu, my postaraliśmy się wyróżnić tych najlepszych i najgorszych w ostatniej rundzie spotkań. Na początek zacznijmy od tych najsłabszych, wśród których sporo graczy, którzy w tej kolejce ujrzeli czerwone kartki. Wróbel, Cebula, Manneh, Rogne, Zivulić czy Kuveljić to piłkarze, którzy nie doczekali końca swoich spotkań, do tego strzelający samobója Gnjatić, beznadziejni Kostas, Jankowski czy Krawczyk oraz wpuszczający szmaty Węglarz.

antyjedenastki

Teraz kolej na tych, którzy dali pocieszyć oko sobą swoim kibicom. Zabójczy duet w ataku Górnika Angulo-Giakoumakis z golami, Gwilia z dwoma, Forsell z kapitalnym, kolejnym z rzutu wolnego, Tijanić czy Tiba dobijający swoich rywali. W obronie także nasi gracze się popisali, Wojcicki zanotował asystę przy golu Runje, Piątkowski i Tudor mimo bycia w obronie także asystowali swoim kolegom.

 

 

jedenastki

Pora na wyróżnienia kolejkowe – najlepszych wśród najlepszych we wszystkich kategoriach. Zdecydowanie najlepszym graczem okazał się Gruzin Gwilia w spotkaniu przeciwko Śląskowi zdobył dwa gole, kapitalnego gola z rzutu wolnego w okienko zdobył ponownie Jakub Moder, otworzył wynik w spotkaniu, w którym Lech grał w dziesiątkę przeciwko mistrzowi Polski. Najlepsze spotkanie to to w Zabrzu, pasjonujące widowisko, w którym sporo się działo, dwie czerwone kartki, gole w końcówce i w sumie 5 bramek. Najlepszym młodym graczem wybraliśmy Bartka Bidę z Jagiellonii strzelca zwycięskiego gola przeciwko Cracovii.

wyrożnienia