jakub błaszczykowski (3)

Jedenastka i antyjedenastka 29. kolejki

Ostatnia kolejka w środku tygodnia w części zasadniczej tego sezonu za nami. Wiemy już wszystko jeśli chodzi o drużyny, które będą grać w górnej i dolnej ósemce, wiemy też kto znowu zawalił i przy większej intensywności spotkań zdecydowanie nie nadaje się do uprawiania tego sportu.

Dlatego zacznijmy od najgorszych z najgorszych. W naszej antyjedenastce zagrają głównie piłkarze Pogoni, ŁKSu i Arki, czemu? Ich drużyny zdecydowanie zawaliły swoje spotkania. Rodzynkiem jest Mario Maloca z Lechii, który strzelił bramkę, ale nie w tą stronę co trzeba.

antyjedenastki

Teraz pora na przyjemniejszą część naszego podsumowania, na tych którzy dali popis we wtorek lub środę, ekipę niemal samych pomocników, którzy w tej kolejce dali najwięcej bramek. Aż 7 z nich wcisnęliśmy do naszego zestawienia – Pelle dwa gole, Ramirez gol i asysta, Wszołek gol i dwie asysty, Błaszczykowski gol i asysta, Pospisil bramka, Pich gol i asysta, Moder gol i udział przy dwóch bramkach. W defensywie stali bywalcy – Vesović z dwoma asystami, Puchacz z asystą  nowy rodzynek w tym sezonie Rafał Janicki z golem! W bramce solidny Kozioł z Korony.

jedenastki

Wyróżnienia rozpoczynamy od najlepszego gracza kolejki, czyli Pawła Wszołka, który dał bramkę wyrównującą Legii, a później asystował przy dwóch kolejnych trafieniach. Młodzieżowcem bez dyskusji wybraliśmy Jakuba Modera, który po powrocie do pierwszego składu, także dzięki akcji kibiców w Poznaniu zdobył pierwszego gola w meczu z Pogonią, a później miał udział i to spory przy kolejnych dwóch bramkach. Gol kolejki to strzał z dystansu Puljicia w Łodzi, meczem kolejki wybraliśmy spotkanie Wisły z Rakowem, gdzie widzieliśmy zwroty akcji, dwa karne i w sumie pięć bramek.

wyrożnienia