Kamil Jóźwiak

Jedenastka i antyjedenastka 22. kolejki

Za nami bardzo defensywna kolejka z małą widownią na stadionach. Ciężko było wyróżnić zawodników do naszych jedenastek, jednak my nie załamaliśmy rąk i wybraliśmy 22 śmiałków, po 11 do wyróżnień i do antyjedenastki. Mamy nadzieję, że nasze wybory podobne są do Waszych, mimo tej ciężkiej dla oka rundy spotkań.

Najpierw zacznijmy od tych, którzy najbardziej zawinili, za których kibice klubów, które reprezentują powinni się wstydzić, może dla nich to lepiej, że na stadionach w tej kolejce było tak mało widzów, bo obserwując ich grę nie byliby zadowoleni. Zawalający gola Forenc, czy słabiutki Tosik przyczynili się do porażki Zagłębia, Maghoma z Rogne sprokurowali jedenastki, Zivec z Wszołkiem zapomnieli, że to już zmagania ligowe i dalej głową byli na wakacjach, nie popisał się także Exposito, który nie strzelił rzutu karnego.

antyjedenastki

Pora na tych, którzy stosunkowo nieźle zaprezentowali się w tej kolejce. Było ich niewiele, dlatego szczególnie należy ich docenić. Nie licząc obrońców: Janickiego i Rapy, którzy nie dołożyli ani bramki, ani asysty, ale zagrali po prostu ponadprzeciętne jak na siebie zawody, czy broniącego jak za najlepszych lat Putnockiego, pozostali gracze zdobyli co najmniej gola, bądź asystę. Wiśle wygraną dał duet Sadlok (asystujący) – Savicević, gola i asystę na wagę punktu przeciwko Legii zanotował Schwarz, swoje trafienia na wagę wygranej zdobyli Hanca czy Bochniewicz.

jedenastki

Postanowiliśmy wyróżnić kogoś z meczu kolejki – Rakowa z Legią, który obfitował w aż cztery gole, Dawid nie pokonał Goliata, ale zremisował, a spore piętno na tym wyniku odcisnął kierownik środka pola Petr Schwarz zdobywając gola i asystując Musiolikowi. Gol kolejki to trafienie Savicevicia, który w ekwilibrystyczny sposób, piętką ubiegł wychodzącego Forenca, w ten sposób lobując bramkarza Zagłębia. Młodzieżowiec to tym razem Kamil Pestka, który przeprowadził ważną akcję wyrównującą wynik starcia z Lechem.

wyrożnienia