bracia paixao

Jedenastka i antyjedenastka 21. kolejki

Zapraszamy na pierwsze po zimowej przerwie podsumowanie jedenastek. Strzelano sporo, zwłaszcza w Płocku, ale sporo goli zobaczono także we Wrocławiu. Swoich kibiców ucieszyły także Legia, Wisła i Lech. Kto zasłużył na wyróżnienie, a kto na słowa krytyki?

Zacznijmy od tych, którzy zawiedli, których wstydzą się ich właśni kibice i to już od początku rundy. Goście, który zamiast zimą trenować popijali prawdopodobnie drinki z palemką na wakacjach (tak, wakacjach!) w ciepłych krajach, będąc tylko tłem dla swoich kolegów drużyny. Oczywiście może przesadzamy, jednak w tej kolejce nie popisali się zwłaszcza gracze Jagiellonii w Krakowie, Iliev, Arsenić, Camara czy Prikryl to przykry obraz gry zespołu z Podlasia w tym spotkaniu, nowy szkoleniowiec słusznie przepraszał kibiców po tym spotkaniu, jednak na następne spotkanie musi się zastanowić jeszcze raz nad wystawianym składem. Nie popisał się po raz kolejny w tym sezonie Exposito, którego wcześnie zmieniono, słabe debiuty w Gdyni zaliczyli Mihajlović w Arce i Loshaj w Cracovii, nie popisał się także Manneh z Górnika. Samobója, na szczęście dla swojej drużyny, nie na wagę utraty punktów zobył Kostas, swoje zawalił też Dąbrowski i Tudor.

antyjedenastki

Teraz pora na tych, których zazdroszczą kibice innych klubów i z chęcią na początku rundy przygarnęli by do swoich klubów. Gości, którzy zimą ciężko pracowali na sukces w pierwszym spotkaniu po przerwie. Wyróżnić postanowiliśmy m.in. Buchalika za solidną postawę, obrońców Czerwińskiego i Rzeźniczaka za gole oraz Burligę za asystę, w pomocy strzelców goli z Lecha, wychowanków: Puchacza i Modera, a także asystującego Gvilię oraz Spiridonovicia, który według nas był numerem dwa w tej kolejce wśród wszystkich zawodników z golem i asystą. Numerem jeden jest zdobywca dwóch goli Flavio Paixao, obok niego w ofensywie ustawiliśmy strzelców ważnych bramek dla swoich zespołów Felixa i debiutującego w Wiśle Turgemana.

jedenastki

Graczem kolejki wybraliśmy zdobywcę dwóch bramek Flavio Paixao, młodzieżowiec kolejki to wychowanek Lecha Tymek Puchacz, który zdobył swojego kolejnego gola, jego kolega z zespołu, wchodzący z ławki i strzelający gola w meczu przeciwko Rakowowi Jakub Moder zasłużył na wyróżnienie w kategorii gol kolejki, pokonując bramkarza rywali strzałem w okienko. Najlepsze spotkanie to zdecydowanie starcie w Płocku pomiędzy Wisłą i Pogonią zakończoną pięcioma golami.

wyrożnienia