KANTE SOBOLEWSKI MAGIERA WOŁĄKIEWICZ

Jedenastka i antyjedenastka 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy

Zapraszamy na kolejne podsumowanie indywidualnych osiągnięć piłkarskich tym razem po kolejce, która przyniosła nam kilka ciekawych rezultatów. W najciekawszym meczu, mówiąc o spotkaniu Legii z Wisłą, byliśmy świadkami nieoczekiwanego pogromu, aż 7:0, Cracovia ograła byłego już lidera ze Szczecina, a nowym liderem została… Wisła Płock po pokonaniu Jagiellonii.

Zacznijmy od bohaterów, przede wszystkim spotkania w Warszawie, bo to oni najlepiej pokazali się w tej kolejce. Mowa oczywiście o graczach Legii Warszawa, którzy rozstrzelali Wiślaków. 3 bramki zapakował Kante, gola i dwie asysty dołożył wracający do Polski Wszołek, kolejne świetne zawody zagrał młody Karbownik. Nie mogło zabraknąć miejsca także dla świetnie ostatni grającego Lopesa, dyrygentów w swoich zespołach Ramireza, Starzyńskiego i Furmana. Dobre zawody zagrał też inny ełkaesiak Guima, a także bramkarz Górnika Chudy. Udział przy wygranej bramce dla Piasta miał Rymaniak, a Rzeźniczak nawet jedną z ich ustrzelił.

jedenastki

Wyróżnić musieliśmy zdobywce hat tricka Jose Kante, mimo przestrzelonego karnego, którego błyskawicznie poprawił zdobywając gola. Hitem kolejki bez wątpienia było starcie Legii i Wisły zakończone blamażem tych drugich. Młodym graczem wybraliśmy Karbownika, a strzelcem najpiękniejszego gola Gytkjaera, który efektowną piętką w powietrzu, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przelobował bramkarza rywali w stylu Ibrahiomovicia.

wyrożnienia

Teraz pora na tych pokonanych, bo przede wszystkim w naszej antyjedenastce skupiliśmy się na Wiśakach. Moglibyśmy rzucić całą jedenastkę, ale nie chcieliśmy dobijać graczy Macieja Stolarczyka, zresztą było kilku graczy, którzy też zawalili swoje spotkania. O dawnej formie zapomniał chyba Kozulj, słabo zagrał Amara, czerwoną kartkę dostał Bartkowski, swoje zawalił też Runje i to oni uzupełnili krakowską jedenastkę.

antyjedenastki