_MG_9005

Jedenastka 4. kolejki!

Jagiellonia w pierwszych trzech kolejkach zdobyła komplet punktów, a w czwartej do Białegostoku przyjechał beniaminek z Nowego Sącza, który w lidze nie strzelił jeszcze bramki. Nie mogło więc być inaczej, wynik typowo ekstraklasowy: 1-3.

Tomasz Brzyski znów wyglądał jak za czasów gry w Polonii, kapitalnie dogrywając piłkę przy historycznym golu Kolewa. Dubletem popisał się Jakub Świerczok wznosząc Zagłębie na fotel lidera ligi. Swoją szansę od Dariusza Wdowczyka wykorzystuje Patryk Dziczek, tym razem strzelając piękną bramkę. Cichym bohaterem Górnika z pierwszych kolejek bez wątpienia jest Szymon Żurkowski, niezwykle harujący w środku pola. Maciej Makuszewski swoim wejściem wrzucił Kamila Pestkę na taką karuzelę, że młody obrońca Cracovii odkręcił się dopiero kilkanaście minut po ostatnim gwizdku. Kolejny stempel na początku sezonu postawił także Carlitos.

11

To już staje się klasyką na początku sezonu, że w antyjedenastce musi znaleźć się kilku piłkarzy Legii. Tym razem padło na wybranego z każdej formacji, kolejno: Pazdan, Kopczyński i Sadiku. Nie mogło zabraknąć także Konstantina Vassiljeva, którego kolejna zmarnowana jedenastka znów kosztowała Piasta dwa punkty. Deniss Rakels i Tomas Vestenicky, a raczej ich gra, idealnie oddała to co musieliśmy oglądać w pierwszej połowie. „Specjalne” wyróżnienie dla Sebastiana Rudola, który w Lubinie wyglądał jakby do gry wszedł z marszu po kilkudniowej imprezie.

anty2

Najlepszym piłkarzem w tej kolejce Jakub Świerczok. Snajpera Zagłębia doceniamy za dublet, którym pokarał Portowców. Najlepszy mecz rozegrano w Gdańsku, sporo jakości i przyjemnej dla oka piłki. Najładniejszy gol, to ten autorstwa Patryka Dziczka dający Piastunkom remis w meczu ze Śląskiem. Dobre, plasowane uderzenie.