pich_robert_slask_vroclav_aug14_slaskwroclaw.pl_3

Jedenastka 36. kolejki!

Wykrystalizowała się tabela Ekstraklasy. Znamy już pierwszego spadkowicza, w walce o mistrzostwo zostały za to już tylko dwie drużyny. Wszystko rozstrzygnie się więc już za tydzień, obie multiligi zapowiadają się niezwykle interesująco.

Duży krok w kierunku europejskich pucharów zrobiła Wisła Płock. Duża w tym zasługa Nico Vareli i Jose Kante, którzy w duecie rozmontowali drużynę Korony Kielce. W walce o mistrzostwo utrzymała się Jagiellonia, po raz kolejny w zespole Ireneusza Mamrota zadziałały stałe fragmenty gry co pokazał kolejny gol Bartosza Kwietnia. Zaznaczyć trzeba też dobrą postawę linii obrony wice-mistrzów Polski – dowodzący nią Ivan Runje i świetnie dorzucający Guilherme. Zaufanie Michała Probierza wykorzystał Adam Wilk, który trzema świetnymi interwencjami nieco pomógł Sandecji w powrocie do I ligi. Skrzydłowi Śląska złapali kapitalną formę pod koniec sezonu. W ostatnich dwóch kolejkach szalał Jakub Kosecki, w miniony weekend świetnie pokazał się Robert Pich.

jedenastki

W antyjedenastce dwóch zawodników Sandecji. Miejsce musiał oczywiście znaleźć Maciej Małkowski, za chyba najgorzej wykonanego karnego w tym sezonie. Patrik Mraz za to komicznie podziwiał jak piłkę do siatki pakuje Michał Helik. Kolejny słabiutki mecz na koncie Macieja Gajosa, który niezmiennie wprawia w irytacje poznańskich kibiców. Nie popisała się również trójka napastników. Angulo wiosną wciąż nie może się obudzić, Flavio nieco zgasł po podziale na grupy, a Rafał Siemaszko nie wykorzystał szansy na wzmocnienie swojej pozycji w wyjściowym składzie Arki.

antyjedenastki

Tytuł piłkarza kolejki tym razem dzielony. Na równi oceniamy występy Jose Kante i Roberta Picha. Obaj ustrzelili po dublecie pomagając swoim drużynom w odniesieniu pewnych zwycięstw. Najlepszy mecz rozegrano w Warszawie, gdzie Legia zdołała pokonać trudną przeszkodę w drodze do mistrzowskiego tytułu. Gol kolejki był autorstwa Pawła Brożka. Może nie było to najpiękniejsze trafienie w tej serii gier, ale cała jego otoczka zasługuje na wyróżnienie. Szacunek!

wyrożnienia