Boguski

Jedenastka 35.kolejki!

W Poznaniu już nie „idemo dalje”. 35. kolejka okazała się być ostatnią dla Nenada Bjelicy, bardzo zredukowała też szanse Lecha Poznań na mistrzostwo kraju. Duży krok zrobiła do niego Legia, która jednak wciąż na plecach czuje oddech Jagiellonii. Na dole heroicznie wciąż walczą Bruk-Bet i Sandecja, swoją sytuację niezwykle skomplikował za to Piast.

Jeśli Legia w tym roku zdobędzie mistrzostwo, to w klubowej historii powinno mieć ono w dopisku nazwisko Arkadiusza Malarza, bo swoimi interwencjami wygrał on Legii bardzo dużo punktów. Cafu miał trochę szczęścia, bo dwukrotnie był tam gdzie być powinien i załatwił swojej drużynie zwycięstwo nad Wisłą Płock. Dublet ustrzelili też Rafał Boguski i Elia Soriano. Ten pierwszy świetnym występem ugrał sobie nowy kontrakt z Wisłą. Jakub Kosecki z pewnością mocno żałuje, że sezon zbliża się do końca, bo jego forma skoczyła bardzo mocno w górę w ostatnim czasie. Na plus również stoperzy ze zdobytymi bramkami – Bochniewicz i Nalepa.

jedenastki

Michał Probierz postanowił w meczu w Gdyni poeksperymentować i nie wyszło to za bardzo na dobre. Adam Deja już oficjalnie może sobie szukać nowego klubu, Adam Wilk raczej nie przybliżył się do pozycji pierwszego bramkarza, nie zaimponował również Antonini Culina. Szansę na podgonienie Carlitosa zmarnował Krzysztof Piątek, który chyba będzie musiał zmienić taktykę strzelania rzutów karnych. Nie funkcjonował kompletnie środek pola Lecha Poznań w trakcie starcia z Jagiellonią, za co największą winą obarczyć trzeba Macieja Gajosa i Darko Jevticia. Rundy wiosennej do udanej nie może zaliczyć także Wołodymyr Kostewycz.

antyjedenastki

Tytuł piłkarza kolejki tym razem podzielony pomiędzy trzech wspomnianych wcześniej graczy, każdy z dubletem. Najlepszy mecz rozegrano w Warszawie, gdzie trzeba przyklasnąć bardzo dobrej postawie Wisły Płock, która była niezwykle bliska od wywiezienia punktów ze stolicy. W tym spotkaniu padł również gol kolejki. Chodzi oczywiście o kapitalne trafienie wolejem w wykonaniu Kamila Bilińskiego.

wyrożnienia