Jedenastka 30. kolejki

30. kolejka przyniosła nam sporo ciekawych spotkań i rozstrzygnięć. Były to zdecydowanie mecze, w których dominowała ofensywa, przez co w naszych zestawieniach postaraliśmy wyróżnić sporo ofensywnych graczy.

Praktycznie cała jedenastka kozaków tej kolejki to gracze, którzy zdobyli gole, pozostali co najmniej asystowali swoim kolegom przy bramkach. Ustawienie 3-4-3 z bardzo ofensywnym środkiem pola, gdzie nie daliśmy żadnego gracza, który odpowiada za bronienie, wzmocniony trójką napastników, a także trójką ofensywnych obrońców, z których zarówno Łasicki jak i Pietrowski również zdobyli swoje bramki. W bramce dobrze dysponowany Kelmen, który nie pozwolił strzelić poznaniakom do swojej siatki raz kapitalnie broniąc strzał Vujadinovicia.

jedenastki

W ekipie graczy, którzy się nie popisali w tej kolejce więcej graczy defensywnych, co zrozumiałe. Przy tak dobrej kolejce pod względem goli (27 trafień), ciężko nie było o „wyróżnienia” dla obrońców, który sporo też na ławce naszego zestawienia. Bradzo słaby Hrosso, Tamm z golem samobójczym, Monteiro, Sadlok i Marquez z zawalonymi golami, do tego beznadziejni Wiślacy: Kolar i Drzazga w ofensywie, bezjajeczny Pich i Kowalczyk, fatalny Mraz i Łukasik, który zawalił Lechii środek pola, to obraz tych, którzy w tej kolejce powinni zając się prędzej robieniem porządków domowych niż graniem w piłkę.

antyjedenastki

Wyróżnić za tę kolejkę musimy zdobycie dwóch goli Airama Cabrerę, mecz w Krakowie, który niemal przy komplecie publiczności przyniósł aż 6 bramek oraz Juana Romana, który kapitalnym strzałem pokonał Pavelsa Steinborsa.

wyrożnienia