Jedenastka 25. kolejki!

Nie mogli piłkarze Wisły i Cracovii lepiej podgrzać atmosfery przed nadchodzącymi derbami. Oba zespoły pewnie wygrały swoje mecze, pokazując, że znów są na tendencji zwyżkowej.

Swoją pracę wykonali napastnicy zarówno jednej, jak i drugiej krakowskiej drużyny. Airam Cabrera ustrzelił dublet, a snajper Wisły dołożył nawet jedno trafienie więcej. Drzazga dla kibiców Białej Gwiazdy okazał się być bardzo potrzebnym powiewem świeżego powietrza, który był wyjątkowo kojący po pierwszych kilku kolejkach i wątpliwych popisach Marko Kolara.

Klasę pokazało Zagłębie Lubin, dając znak, że bardzo ciężko będzie im wyrwać miejsce w grupie mistrzowskiej. Filip Starzyński wszedł na wysokie obroty, a powtórkę akcji z golem na 3-0 i jego pięknym przepuszczeniem piłki aż chciało się zapętlać. Cichym bohaterem tego meczu byli Damian Bohar i Lubomir Guldan, a przytomne zagranie tego pierwszego ustawiło już w praktyce mecz Miedziowym.

Hiszpański zaciąg Miedzi sprawdza się lepiej lub gorzej, ale warto było wykonać taką metodę prób i błędów by znaleźć w niej gracza o takich umiejętnościach jak Omar Santana. Technika, wizja gry, luz, dokładność – Santana jest dla Dominika Nowaka niezastąpiony. O żadnym piłkarzu Miedzi nie mówiło się przed meczem z Lechem tak dużo jak o Petterim Forsellu. Mało było w tym co prawda pozytywnym komentarzy, ale nie powstrzymało to Fina przed zdobyciem gola kolejki.

jedenastki

Bardzo chwalona za zimowe okienko transferowa była Jagiellonia, bo na papierze wyglądało ono naprawdę nieźle, gorzej, że zbytnio nie przekłada się to jak na razie na boisko. Jesus Imaz nie może odnaleźć się po kontuzji, a Marko Scepović jakby odpowiadał na pytanie dlaczego w karierze zwiedził już tyle klubów. Szału nie ma krótko mówiąc.

Michał Miśkiewicz zaliczył mecz, który piłkarska Polska może zapamiętać na długo. Niestety jednak nie z powodu kapitalnej postawy w bramce, a raczej porażającej dla bramkarza Korony statystyce – 6 celnych strzałów Wisły, 6 goli Wisły. Trzeba jednak sprawiedliwie przyznać, że jego koledzy zbytnio mu nie pomagali w poprawie tych liczb, bo raz po raz zapraszali Wisłę do swojego pola karnego.

Pogoni nie udało się w dobrym stylu pożegnać starego stadionu, bo Zagłębie po prostu dało im lekcję skutecznej gry. Ricardo Nunes walczy o nowy kontrakt ze szczecińskim klubem, ale takimi występami się do niego nie przybliża. Iker Guarrotxena wyglądał z kolei trochę jakby ktoś spuścił z niego nieco energii. Brakowało efektowności i efektywności.

antyjedenastki

Wybór piłkarza kolejki musiał być oczywisty, kontrowersji nie było żadnych. Krzysztof Drzazga zaliczył występ z kategorii tych, które mogą zbudować mu całą nadchodzącą karierę. W Kielcach rozegrano również najlepszy mecz w tej kolejce. Gol kolejki również nie był zbyt trudnym wyborem, bo Petteri Forsell, mówiąc nieco złośliwie, „zjadł” konkurencję. Fenomenalny strzał z dystansu.

wyrożnienia