Nicki Bille Nielsen, Makuszewski

Jedenastka 11. kolejki!

Mówiąc delikatnie nie była to kolejka, która złotymi zgłoskami zapisze się w historii naszej ligowej piłki. To była jedna z tych serii gier, która odsiewała prawdziwych ekstraklasowych fanatyków od tych, którzy tylko myślą że nimi są.

[wp_ad_camp]

Znów świetny mecz ma za sobą Michał Gliwa, coś co jeszcze mniej więcej trzy lata temu byłoby uznane za abstrakcję sporego kalibru. Robert Gumny prawdopodobnie będzie kolejnym absolwentem akademii Lecha sprzedanym za grube miliony. Tak mało padło goli w tej kolejce, że siłą rzeczy zawodników defensywnych musi być w naszej jedenastce więcej. Oprócz czwórki obrońców także dwóch defensywnych pomocników. Na szczególnie wyróżnienie zasługuje Łukasz Trałka, który poprowadził Lecha do prestiżowego zwycięstwa. Postanowiliśmy wyróżnić jeszcze dwóch piłkarzy Kolejorza. Czarującego Darko Jevticia i wreszcie konkretnego z przodu Macieja Gajosa.

11

Jakub Szmatuła co prawda miał powód do zdenerwowania, ale jednak to co zrobił było absolutnie niedopuszczalne. Znów koszmarnie zaprezentowała się Legia i po raz kolejny dwóch zawodników z jej linii obrony. Tym razem padło na Michała Pazdana i Łukasza Brozia. Zagłębie Lubin miało sporą szansę na fotel lidera, ale ich postawa w Gdańsku pozostawiała wiele do życzenia, stąd obecność Jacha i Janoszki. Z przodu dwóch napastników w żółto-czerwonych koszulkach – Cernych i Soriano.

anty

Najlepszym piłkarzem weekendu uznajemy Darko Jevticia. Szwajcar czarował tak jak do tego przyzwyczaił, dodatkowo zrobił to w bardzo ważnym dla Lecha momencie. Najlepszy mecz to też oczywiście starcie z Poznania. Legia co prawda za bardzo na Inea Stadion nie dojechała, ale postawa Kolejorza spokojnie to rekompensowała. Najładniejszego gola kolejki zdobył Maciej Gajos, chociaż po prawdzie 90% urody zawdzięcza ona dośrodkowaniu Gumnego.

wyro