GORJAG

Jagiellonia obejmie fotel lidera?

W niedzielne popołudnie zmierzą się zespoły Górnika Zabrze i Jagiellonii Białystok. W teorii faworytem jest Jagiellonia, jednak logika Ekstraklasy pozwala zabrzanom wierzyć, że to oni rozstrzygną spotkanie na swoją korzyść. 

Zabrzanie niemal na pewno będą nadal musieli sobie radzić bez Szymona Żurkowskiego. Wprawdzie kapitan naszej młodzieżówki wrócił już do treningów z drużyną, jednak jego dyspozycja na razie jest daleka od ideału. Optymizmem nie napawa również forma Górnika. Mając na koncie tylko jedno zwycięstwo (z Miedzią Legnica) trudno myśleć o czymkolwiek innym niż o utrzymaniu się. Poza tym zabrzanie są najbardziej ugodową drużyną ligi – na 8 rozegranych spotkań, aż 5 zakończyło się remisem! Kazimierz Moskal lubi to. Jedynym promyczkiem nadziei dla kibiców Górnika wydaje się być Igor Angulo. W tym sezonie ligowym strzelił już 4 gole, a ostatnia jego bramka przyczyniła się do wywiezienia punktu z Sosnowca. 34-letni Hiszpan poza tym lubi strzelać bramki Jagiellonii. Z zespołem Ireneusza Mamrota grał trzykrotnie i zawsze wpisywał się na listę strzelców. W sumie Angulo 5-krotnie pokonywał bramkarzy Jagiellonii. Czy ten interesujący dorobek zostanie dzisiaj powiększony?

Równie poważną wyrwę w środku pomocy ma Jagiellonia. Taras Romanczuk wciąż leczy kontuzję, a o jego powrocie będzie można myśleć dopiero po najbliższej przerwie reprezentacyjnej. O załatanie dziury na pozycji pomocnika postara się Marko Poletanović. Serbski pomocnik na koncie ma m.in. Mistrzostwo Belgii oraz Puchar Rosji. Problemem są jednak zaległości treningowe, ponieważ od maja Serb nie miał klubu. Nowy nabytek Jagiellonii na debiut będzie musiał zapewne poczekać. Ciekawą kwestią wydaje się być ustawienie drużyny Ireneusza Mamrota. W meczu z Cracovią szkoleniowiec „Jagi” po raz pierwszy zdecydował się na grę dwójką napastników od pierwszej minuty. Największym beneficjentem tej zmiany okazał się Cillian Sheridan, strzelec dwóch goli. Czy renesans formy Irlandczyka sprawi, że Mamrot pozostanie przy tym ustawieniu? Przesłanki ku temu są. Początek starcia o godzinie 18:00. Spotkanie sędziować będzie Bartosz Frankowski. Transmisja meczu w CANAL+.