Pawłowski, Uryga

Info Ekstraklasa – okno transferowe

Nowy tydzień to nowe transfery i informacje z klubów Ekstraklasy. Jakich ruchów dokonały polskie drużyny w ostatnich dniach?

Uryga od lipca w Wiśle!

26-letni obrońca Alan Uryga 1 lipca zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Związał się z klubem umową obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku.

Uryga w bieżącym sezonie rozegrał 13 spotkań i strzelił trzy bramki w PKO Ekstraklasie w barwach Wisły Płock.

źródło: Wisła Kraków

————————————

Urbański odszedł do Włoch!

Kacper Urbański został wypożyczony na pół roku z obowiązkiem transferu definitywnego z Lechii Gdańsk do włoskiego Bologna FC 1909.

16-letni pomocnik w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał jedno spotkanie.

źródło: Lechia Gdańsk

————————————

Nie Kamil, a Miroslav! Stoch w Zagłębiu!

Miroslav Stoch został nowym piłkarzem Zagłębia Lubin. 31-letni skrzydłowy, który jesienią był bez klubu, podpisał półroczny kontrakt.

Stoch w poprzednim sezonie był zawodnikiem greckiego PAOK-u. Napastnik rozegrał 60 meczów i zdobył sześć goli w reprezentacji Słowacji.

źródło: Zagłębie Lubin

————————————–

Probierz zostaje w Cracovii

Michał Probierz pozostanie pierwszym trenerem Cracovii.

„Informuję, że po serii rozmów z Panem Profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego Klubu. Moja pierwotna decyzja była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej.” – przekazał w oświadczeniu szkoleniowiec.

Probierz uda się na pięciodniowy urlop. W tych dniach obowiązki pierwszego trenera będzie pełnił Grzegorz Kurdziel.

źródło: Cracovia

————————————

Piątkowski odchodzi do RB Salzburg!

Kamil Piątkowski z Rakowa Częstochowa od lipca będzie piłkarzem lidera austriackiej ekstraklasy – FC Salzburg. 20-letni obrońca, który podpisał kontrakt do czerwca 2026 roku, rundę wiosenną spędzi na wypożyczeniu do Rakowa.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Częstochowy w 2019 roku. W trwającym sezonie PKO Ekstraklasy zagrał w 15 meczach. Raków zarobi ponad 6 mln euro.

źródło: Raków Częstochowa

————————————

Zynek już teraz w Plocku!

Wisła Płock i Zagłębie Lubin osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Bartosza Zynka do Wisły. 18-letni pomocnik, który pierwotnie podpisał kontrakt z klubem obowiązujący od 1 lipca, już teraz przejdzie do Wisły.

Zynek ostatnio grał w rezerwach Zagłębia Lubin. W trwającym sezonie wystąpił w 17 meczach w III lidze i zdobył 10 bramek.

źródło: Wisła Płock

————————————

Ukrainiec wzmocnieniem Jagiellonii!

Ukrainiec Myrosław Mazur został zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Podpisał kontrakt do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

22-letni obrońca ostatnio występował w szwedzkim Umeå FC. W sezonie 2020 rozegrał 20 meczów i zdobył dwie bramki w tamtejszej drugiej lidze.

źródło: Jagiellonia Białystok

—————————————-

Mączyński przeszedł zabieg!

Krzysztof Mączyński ze Śląska Wrocław przeszedł dziś zabieg oczyszczenia torebki stawu kolanowego. Jego przerwa w grze potrwa około 3-4 tygodni.

33-letni pomocnik w trwającym sezonie PKO Ekstraklasy rozegrał dziesięć meczów.

źródło: Śląsk Wrocław

—————————————

Sandecja wypożyczy Wdowiaka?

Sandecja chce wypożyczyć Mateusza Wdowiaka na rundę wiosenną. Jak wiadomo później skrzydłowy przeniesie się do Rakowa.

„Przy Kilińskiego czekają na decyzję Cracovii. Klub z ekstraklasy ma się zastanawiać nad propozycją Sandecji, z którą przecież żyje w zgodzie i której mógłby takim ruchem bardzo pomóc. Trzeba zaczekać – mówi nam osoba z otoczenia nowosądeckiego pierwszoligowca.”

Źródło: Dziennik Polski

——————————————

Sokołowski odejdzie do Rosji?

Patryk Sokołowski znalazł się w kręgu zainteresowań Ufy. Rosjanie chcieli pomocnika teraz. Pomocnik, któremu latem kończy się umowa w Gliwicach, najprawdopodobniej krótkoterminowo przedłuży ją i o odejściu będzie rozmawiał latem. – informuje Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl.

źródło: Twitter/meczyki.pl

—————————————–

Trzech wzmocni Legię?

Czyżby w Legii coś się miało ruszyć z transferami? Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl łączy z mistrzem Polski trzech zawodników. Na tapet wrócił przede wszystkim temat sprowadzenia Kamila Grosickiego, ma być na to zielone światło z jego sztabu i kwestią sporną pozostaje teraz wysokość wynagrodzenia. A kogo jeszcze mają na radarze stołeczni? Almedina Zilijkicia z Boraca Banja Luka oraz Maxiego Loverę z Olympiakosu Pireus, ale tutaj szanse powodzenia są niewielkie.

źrodło: meczyki.pl

————————————–