IMG_8070

Hity i kity 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa

Kolejna kolejka najlepszej ligi świata za nami, więc czas na kolejne podsumowania. Kto poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa, a kto zawiódł? Kto pozytywnie zaskoczył swoich kibiców, a kto okrutnie rozczarował? 

W bramce najlepszej jedenastki 11. kolejki znalazł się Frantisek Plach po zremisowanym 2:2 meczu z Legią Warszawa. Obrona to dwaj zwodnicy Zagłębia Lubin, którzy rozstrzelali słabą Wisłę Kraków i zwolnili trenera Skowronka, czyli Simić i Chodyna. Formacje defensywna uzupełniają Satka, który pomógł w przełamaniu Lecha Poznań, oraz Filip Mladenović z Legii Warszawa. Pomoc to Karbownik i Kapustka, który strzelił bramkę w tym spotkaniu i widać, że zaczyna wracać na odpowiednie tory po nieudanych zagranicznych wojażach. Na skrzydłach postawiliśmy na Pich ze Śląska Wrocław, oraz Tomasiewicza ze Stali, który strzelił bramkę w starciu z Jagiellonią w wygranym meczu 3:1. W roli typowej 10-tki wystąpił Marcel Zylla ze Śląska Wrocław. Były młodzieżowy reprezentant Polski, oraz drużyn juniorskich Bayernu Monachium strzelił bramkę podobnie jak jego klubowy kolega Robert Pich. Na szpicy znalazło się miejsce dla Jakuba Świerczoka z Piasta.

 

jedenastki

 

 

 

 

 

 

 

Mocnymi kandydatami do antyjedenastki są standardowo w tej rundzie piłkarze Wisły Kraków. Co prawda dwóch na ławce, czyli Żukow i Burliga bo już przywykliśmy do słabych występów Białej Gwiazdy, ale Kuveljić był mocnym kandydatem do pierwszego składu. To po jego stracie w środku pola Wisła straciła piłkę po której Chodyna strzelił bramkę pieczętując zwolnienie Artura Skowronka z funkcji trenera Wisły Kraków. Jagiellonia też ma tu swoich reprezentantów, jak choćby Węglarz w bramce, czy Fernan. W środku obrony widzimy Rodin z Cracovii, oraz Nalepę z Lechii. Boki obrony to Spychały z Warty Poznań i Hubert Matynia z Pogonii Szczecin. Środek pola to wspomniany Kuveljić i Marzec z Podbeskidzia. Na skrzydłach Gjertsen z Wisły Płock, która także bardzo słabo zaprezentowała się na tle Cracovii i Bartl z Rakowa. Obok Fernana, atak uzupełnia Zahović z Pogonii, który miał być nową gwiazdą ekstraklasy, ale niestety wyszło jak zawsze.

antyjedenastki

 

 

 

 

 

 

 

Wyróżnienia kolejki:

Piłkarz kolejki:

Bartosz Kapustka – Bramka w spotkaniu z Piastem i zwyżkująca forma byłego reprezentanta Polski

Młodzieżowiec kolejki:

Kacper Chodyna – Gol dający zwycięstwo Zagłębiu Lubin w spotkaniu z Wisłą Kraków

Mecz kolejki:

Legia Warszawa – Piast Gliwice (2:2) – Najbardziej wyrównane spotkanie minionej kolejki i 4 bramki w spotkaniu.

Gol kolejki:

Jakub Świerczok – Bramka dająca remis w meczu z Piastem po atomowym uderzeniu z przed pola karnego.

 

wyrożnienia