gorleg

Hit kolejki? Górnik szuka przebudzenia

Na zakończenie soboty Legia zawita do Zabrza. Czy podopieczni trenera Brosza się przełamią?

Ostatnio gospodarzom nie idzie najlepiej. Choć wydawało się, że wygrana w końcówce ze Stalą Mielec 2:1 doda im skrzydeł, to po tygodniu trzeba było zejść na ziemię po przegranej z Lechią Gdańsk. Dziś więc wypada przynajmniej zremisować. Jest to szczególnie ważne, jeśli w Zabrzu myślą o czymś więcej niż solidnej pozycji w środku tabeli. Rywale punktują i coraz częściej patrzą w górę, dzięki czemu Górnik może niedługo zacząć spadać na niższe lokaty.

Inaczej jest w Legii, która po ostatniej kolejce zasiadła na fotel lidera i dziś będzie chciała go utrzymać. W tygodniu do Warszawy przyleciało kilku zdolnych zawodników. Od pierwszej minuty na pewno pojawi się Shabanov. Był jeszcze nieprzyjemny incydent z Pawłem Wszołkiem, ale wszystko wydaje się już być ok. Choć nie ma go w wyjściowym składzie, co zapewne podyktowane jest też słabszą dyspozycją, to nie wydaje się, by miał przesiedzieć cały mecz na ławce.

A więc już 20 dwaj uznani szkoleniowcy z Polski wejdą w rywalizację. Który przygotował zespół lepiej do dzisiejszego starcia? Czy Górnik jest w stanie znowu wygrać z obecnym mistrzem? Odpowiedzi poznamy już niedługo.