staty

Grad goli! Arka deklasuje Sandecję

W sobotę na boisku w Gdyni dzieliła i rządziła tylko jedna drużyna, a była nią Arka. Gdynianie w 17. kolejce Lotto Ekstraklasy rozbili Sandecję Nowy Sącz 5:0.

Sandecja w poprzedniej serii zatrzymała Lecha Poznań i tym razem również liczyła na korzystny rezultat. Jednakże Arka chciała pójść za ciosem po niedawnym zwycięstwie ze Śląskiem Wrocław i zrealizowała swój cel.

Gdynianie od pierwszego gwizdka sędziego Zbigniewa Dobrynina ruszyli do frontalnych ataków i już w 5. minucie otworzyli wynik potyczki. Wówczas dokładne podanie od Mateusza Szwocha na bramkę zamienił Ruben Jurado, który wykorzystał sytuację sam na sam z Michałem Gliwą.

Nie minęło osiem minut, a gospodarze prowadzili 2:0. Piłkę ręką we własnym polu zagrał Dawid Szufryn, co potwierdził system VAR. Natomiast „jedenastkę” wykorzystał Szwoch.

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie zamierzali zwalniać tempa i po kwadransie mieli już trzy trafienia przewagi. Luka Zarandia umiejętnym dograniem obsłużył Siergieja Kriwca, zaś ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Przyjezdni wyglądali na bezradnych, a piłkarzom Arki wciąż było mało. W 43. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny dla miejscowego zespołu, który to na gola ponownie zamienił Mateusz Szwoch.

Tuż po zmianie stron – w 47. minucie – wynik konfrontacji na 5:0 ustalił Adam Marciniak, który strzałem głową pokonał Gliwę. Później gdynianie tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i mogli cieszyć się z efektownie wywalczonego kompletu punktów.

Arka Gdynia – Sandecja Nowy Sącz 5:0 (4:0)
1:0 – Ruben Jurado 5′
2:0 – Mateusz Szwoch 13′
3:0 – Siergiej Kriwiec 15′
4:0 – Mateusz Szwoch 43′
5:0 – Adam Marciniak 47′