LEHSLA

Goniąc ligową czołówkę. Lechia gra ze Śląskiem

W piątek o godz. 18.00 Lechia Gdańsk zagra na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław o kolejne punkty w PKO Bank Polski Ekstraklasa. Jest o co walczyć, ponieważ zarówno gospodarze jak i goście mają niewielką stratę do podium.

Lechia Gdańsk zajmująca obecnie 7. miejsce z dorobkiem 13. punktów i na pewno będzie chciała podtrzymać zwycięską passę i pokonać dzisiejszego rywala. Ostatni ligowy mecz to wygrana z Wisłą Kraków 3:1, a następnie podopieczni trenera Stokowca wyeliminowali Olimpię Grudziądz w 1/8 Pucharu Polski wynikiem 1:0. Śląsk Wrocław z 14. punktami na koncie zajmuje 5. lokatę i ewentualna wygrana pozwoliłaby wskoczyć przynajmniej na chwilę na ligowe podium z Górnikiem Zabrze. W ostatnim meczu to właśnie ekipa Marcina Brosza urwała punkty ekipie trenera Lavicki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Obie ekipy mają o co walczyć. Do ligowej czołówki jest bardzo blisko, a przecież pokonanie dzisiejszego rywala sprawi, że jedni mogą powiększyć ligową przewagę, a drudzy zyskać lepszą pozycję kosztem rywala. Problem w tym, iż obie drużyny mają problem ze stabilnością formy i rezultat tego meczu jest zagadką.