Do trzech razy sztuka? Miedź gra o pierwsze punkty z Zagłębiem Sosnowiec

Trzecie w tym sezonie starcie beniaminków. Wcześniej dwukrotnie górą była czerwona latarnia ligi. Do trzech razy sztuka?

Miedź Legnica jest jedyną ekipą, która w dwóch spotkaniach nie potrafiła z drużyną z Sosnowca zdobyć CHOĆBY PUNKTU. Jak skomentował to trener Dominik Nowak?

„Mojej drużyny nie trzeba jakoś specjalnie mobilizować przed tym meczem. Wiadomo, my wygraliśmy w 1 lidze dwa spotkania ligowe, w ekstraklasie akurat Zagłębie wygrało oba. Szczerze trzeba sobie powiedzieć, że obydwa mecze w tym sezonie z Zagłębiem nie były w naszym wykonaniu najlepsze. Każdy tydzień przynosi jednak coś nowego. Obojętnie co by się nie działo, nie możemy rozpatrywać czy Zagłębie nam leży czy nie. To bardziej zadanie dla statystyków. My musimy być po prostu dobrze przygotowani.”

Mimo iż Zagłębie dwiema porażkami na koniec rundy zasadniczej mocno skomplikowało sobie i tak już trudną sytuację, piłkarze wciąż wierzą w utrzymanie. Dowodem na to jest przedłużenie kontraktu przez grającego dobry sezon Szymona Pawłowskiego, który powiedział: „Bardzo liczę na to, że się utrzymamy i będę robił wszystko, by tak się stało. A jak nam się noga powinie, to chciałbym, by Zagłębie jak najszybciej wróciło do Ekstraklasy, czyli tu, gdzie jest jego miejsce”.