SOSGOR

„Deser” w Sosnowcu na zakończenie kolejki

Ekstraklasowe granie w 8. kolejce zakończy spotkanie w Sosnowcu. Małe derby województwa śląskiego elektryzują sympatyków zarówno Zagłębia, jak i Górnika. Dzisiaj okaże się, kto będzie lepszy po wielu latach czekania na zmagania tych drużyn w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Oba zespoły nie zaczęły najlepiej ligowych zmagań w tym roku. Oczywiście, zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po graczach z Zabrza, którzy błysnęli dyspozycją w poprzednim sezonie i reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej. Jednak w ostatnich miesiącach zawodzą, dodatkowo odeszło kilku kluczowych graczy jak Kądzior, Wieteska czy Kurzawa, bez formy jest Angulo, a kontuzję złapał Żurkowski. Młodzi następcy dopiero zbierają doświadczenie i nie prezentują zbyt wysokiego poziomu. Dodatkowo doszło zmęczenie pucharami, które dla tak wąskiej kadry okazało się złe w skutkach. Górnicy w tym sezonie wygrali tylko raz z Miedzią Legnica, do tego 4 razy remisując. Po ostatnim mizernym remisie z Pogonią przyszedł w końcu czas na odpoczynek. Czy teraz w końcu pokażą na co ich stać? Rywal zza miedzy może się okazać kapitalnym do przełamania.

Sosnowiczanie niemal sąsiadują w ligowej tabeli, w jej dolnej połówce z dzisiejszymi rywalami. Podobnie jak Górnicy wygrali w tym sezonie tylko raz przeciwko Pogoni, notując jednak mniej remisów. Dzisiaj mają szansę się odkuć w ważnym dla kibiców spotkaniu. W kapitalnej formie jest lider tego zespołu w tym sezonie Wrzesiński, do formy strzeleckiej wraca Sanogo i to oni mają być głównymi artystami tego spotkania w talii trenera Dudka.