Derby dla Śląska!

Śląsk Wrocław wygrywa z Zagłębiem Lubin 1:0. Bramka Celebana!

Faworyta tego spotkania ciężko było wskazać. Obie drużyny w ostatnich spotkaniach nie zachwycały. Zarówno Jan Urban jak i Piotr Stokowiec przed meczem liczyli na zwycięstwo i przełamanie złej passy. Od początku spotkania aktywniejsze było Zagłębie, które próbowało dostać się pod pole karne Śląska lecz robili to nie udolnie. Pierwszą sytuację w spotkaniu mieli gospodarze. Riera świetnie dośrodkował do Piecha, ale ten uderzył niecelnie głową.  Chwilę potem strzał oddał Świerczok, ale bez trudu z obroną poradził sobie Słowik. Czym dłużej w mecz tym tempo gry spadało,  przy piłce utrzymywali się Lubinianie, ale nie wiele to przynosiło.  W 37. minucie z woleja uderzał Woźniak, ale cudowną interwencją popisał się Słowik. W pierwszej połowie nic więcej już się nie wydarzyło.

W drugiej połowie nadal bardziej aktywne było Zagłębie lecz wynik na tablicy się nie zmieniał. Próbował Świerczok, ale piłka uderzyła w boczną siatkę. Z upływem minut do sytuacji zaczęli dochodzić też Wrocławianie – bliski zdobycia bramki głową był Celeban.  W 70. minucie Madej dośrodkował na głowę Picha, ale piłkę po jego uderzeniu instynktownie zbił Polacek. W 72. minucie został użyty VAR, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na wapno po tym jak popychany w polu karnym był Celeban. W ostatniej minucie głupi faul popełnił Kopacz przed polem karnym. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Vacek. Scalet zgrał głową do Celebana, a ten z najbliższej odległości pokonał Polacka! Śląsk pokonuję Zagłębie 1:0!