SLAWIS

Debiut nowego trenera Wisły

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław podejmie  przed własna publicznością Wisłę Kraków. Będzie to pojedynek 5 z 15 drużyną ligowej tabeli. W Wiśle w spotkaniu o punkty zadebiutuje nowy trener, Artur Skowronek.

 

Śląsk przystępuje do tego meczach po 3 kolejnych zwycięstwach w lidze. Wrocławianie zajmują bardzo wysokie 5 miejsce w tabeli i są jak dotąd drużyną niepokonaną przed własną publicznością. Drużyna Lavicki jest drużyną grającą w tym sezonie dość równo i regularnie punktującą. Mimo tego, że zespół Śląska jest drużyną niepokonaną w tym sezonie na własnym obiekcie, to w każdym z tych spotkań stracił bramkę. Przy ewentualnym zwycięstwie Śląsk może awansować na drugie miejsce w tabeli. Sytuacja kadrowa w Śląsku przed meczem z Wisłą jest dobra, ponieważ nie wystąpi tylko pauzujący za kartki Jakub Łabojko, którego najprawdopodobniej zastąpi Lubambo Musonda.

W Wiśle po 7 porażce z rzędu w lidze postanowiono zwolnić Macieja Stolarczyka, którego zastąpił Artur Skowronek. Nowy trener Wisły pracuje w klubie już tydzień i jak mówi jest bardzo zadowolony z tego jak wraz z piłkarzami przepracował ten czas. Wisła nie będzie faworytem meczu ze Śląskiem, ale sympatycy tego klubu liczą, że zadziała tzw. „efekt nowej miotły”. Wiślacy jak dotąd w spotkaniach wyjazdowych w tym sezonie zdobyli dwa punkty, były to remisy z Lechia Gdańsk i z Koroną Kielce. Sytuacja zdrowotna przed tym meczem jest w Wiśle naprawdę dobra, ponieważ niepewny jest tylko występ Michała Maka. Wisła w przypadku zwycięstwa może awansować na 14 miejsce w tabeli.

Pierwsze spotkanie tych drużyn w tym sezonie zakończyło się zwycięstwem Śląska 1:0 po pięknej bramce Stigleca. Sędzią spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy.