WARZAG

Czy Zagłębie przełamie się i pokona Wartę???

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu w ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy Warta Poznań podejmie Zagłębie Lubin. Obie drużyny będą chciały powetować sobie odpadnięcie z Pucharu Polski. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18. Sędzią głównym spotkania będzie Piotr Lasyk.

Warta była jedną z najaktywniejszych drużyn w trakcie zimowego okienka ich cel pozostał bez zmian, utrzymać się w lidze i uzbierać jak największą sumę punktów i tym samym napsuć trochę krwi rywalom. W pierwszych dwóch spotkaniach zgromadzili 4 punkty, co na beniaminka jest bardzo dobrym rezultatem i rozpoczęciem kampanii. Te oczka pozwoliły choć na chwilę odbić się od strefy spadkowej, mimo, że Podbeskidzie i stal mocno depczą po piętach. Celem na spotkanie z Zagłębiem będzie nie zmienny, zdobyć punkty i oddalić się od strefy zagrożenia, co biorąc pod uwagę dyspozycję rywali, można będzie pokusić się nawet o komplet.

Przechodząc do Miedziowych to bardziej głośno w tym roku zrobiło się o nich nie ze względu na dobrą grę, ale transfery. Miroslav Stoch telemarkiem miał wlecieć do pierwszej jedenastki, a rywali rozstawiać po kątach, jednak jak na razie daleko mu do optymalnej formy. Djordje Crnomarkovic miał wzmocnić obronę, jednak zbyt długo nie pograł, brutalny faul i 10 meczów dyskwalifikacji sprawia, że w tym sezonie raczej za dużo nie pogra. A co do Zagłębia to w trzech meczach zaprezentowali się mizernie, jedyny pożytym to remis z Lechem, z tym, że obie drużyny tak grały, że oczy bolały od patrzenia i sprawiały słabe wrażenie. Jeśli Zagłębie chce walczyć o czołowe lokaty, to musi najszybciej z zimowego letargu się obudzić. Najlepsza okazja ku temu już dzisiaj. W poprzednim meczu między obiema drużynami, przecież pokonali Wartę i wszyscy mają nadzieję w Lubinie, że tak będzie też dzisiaj.