WISKOR

Czy Wisła wygra 4 mecz z rzędu?

W ostatnim sobotnim meczu 35. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Kraków podejmie przed własną publicznością Koronę Kielce. Będzie to pojedynek 13 zespołu z 15 ekipą ligowej tabeli. 

Wisła Kraków podchodzi do tego spotkania po zwycięstwie 2:1 z ŁKS-em Łódź, które przy korzystnym dla „Białej Gwiazdy” wyniku Korony z Arką zapewniło podopiecznym Artura Skowronka utrzymanie. Wisła notuje serię 3 zwycięstw z rzędu. Mimo utrzymania ” Biała Gwiazda” będzie chciała zając jak najwyższe miejsce w grupie spadkowej, a matematycznie ma szansę nawet ją wygrać. Wisła podejdzie do tego spotkania ze sporą listą nieobecnych. Za żółte kartki w tym meczu pauzuje Kuveljić, natomiast kontuzjowani są: Błaszczykowski, Burliga, Savicević, Żukow, Brożek, Mak.

Pewna już spadku z ligi w tym sezonie Korona w poprzednim spotkaniu zremisowała przed własną publicznością z Arką 1:1. Zespół Korony zaliczył serię 7 meczów bez wygranej i na pewno będzie chciał mimo nieudanego sezonu zakończyć go jakimś pozytywnym aspektem. Zespół Korony może liczyć na bramki ze stałych fragmentów gry, szczególnie z rzutów wolnych, które świetnie wykonuje Forsell. Trener Bartoszek w spotkaniu z Wisłą będzie mógł skorzystać najprawdopodobniej ze wszystkich zawodników.

Oba zespoły zmierzyły się w tym sezonie dwa razy. W Kielcach było 1:1, natomiast w Krakowie 2:0 dla Wisły. Sędzią spotkania będzie Wojciech Myć z Lublina.