RAKWIS

Czy Wisła przerwie złą passę?

W ostatnim spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa podejmie Wisłę Kraków. Jest to pojedynek 12 z 14 drużyną przed tą kolejką. Obie ekipy podejdą do tego spotkania po przegranych meczach.

Gospodarze w poprzedniej kolejce przegrali 0:2 z ŁKS-em w starciu beniaminków. Mimo porażki Raków długimi fragmentami meczu wyglądał dobrze. Podopiecznym Marka Papszuna brakowało skuteczności. Raków w meczach w Bełchatowie wygrał 3 spotkania, natomiast przegrał 4 spotkania. Warte zauważenia jest to, że jak dotąd podopieczni Marka Papszuna są bezkompromisowi, ponieważ nie zremisowali jeszcze meczu w bieżących rozgrywkach. Jak na razie Raków jest zespołem, który może się podobać, a należy pamiętać, że często też tracił punkty w pechowych okolicznościach, aczkolwiek zwycięska bramka ze Śląskiem padła w doliczonym czasie gry. W meczu z Wisłą nie wystąpią Gliwa, Niewulis i Kasperkiewicz, którzy są kontuzjowani.

Wiślacy podejdą do starcia z Rakowem z nadzieją przełamania. Nie dość, że ostatnie wyniki Wisły są bardzo złe to podopieczni Macieja Stolarczyka zanotowali bardzo wysoką porażkę w starciu z odwiecznym rywalem w poprzedniej kolejce. Tym co rzuca się najbardziej w oczy w grze Wisły jest fakt, że Wiślacy robią bardzo duże błędy w obronie, po których często padają bramki. Jeśli chodzi o ofensywę jest to zespół, który na pewno ma potencjał, a środek Basha- Savicević miał być jednym z lepszych w lidze. Wisłę prześladują od początku sezonu kontuzję, a przy wąskiej kadrze jest to duży problem. Z Rakowem będzie mógł zagrać już Vullnet Basha, natomiast dalej nie może grac Jakub Błaszczykowski i pod dużym znakiem zapytania stoi występ Pawła Brożka. Wraca też pauzujący za kartki David Niepsuj.

Sędzią spotkania będzie Piotr Lasyk z Bytomia.