Czy wicemistrz Polski uniknie kompromitacji i pokona zespół z Gibraltaru?

Już dziś o godzinie 21 00 Legia Warszawa podejmie przed własną publicznością zespół Europa FC. Tydzień temu w Gibraltarze padł wynik bezbramkowy, po którym na piłkarzy Legii spłynęła duża fala krytyki, zasłużona. Dzisiaj zespół z Warszawy będzie zdecydowanym faworytem i każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie kompromitacją.

Gospodarze przystępują do tego spotkania po zwycięstwie w sparingu z Radomiakiem Radom 5:0. W pierwszym meczu w Gibraltarze w wyjściowej jedenastce Legii zagrało dwóch nowych zawodników Legii, czyli Walerian Gwilia, który w poprzednim sezonie dobrze spisywał się w Górniku Zabrze, oraz jedna z gwiazd Ekstraklasy, czyli Arvydas Novikovas, który przyszedł do Legii z Jagiellonii Białystok. Warto zaznaczyć, że były gracz Jagielonii sam jeden jest wyceniany na więcej niż cały zespół Europy FC. W Gibraltarze wcale nie było tak, że wicemistrzowie Polski zdecydowanie przeważali, a brakło im skuteczności, czy szczęścia, a to zespół Europy FC oddał więcej strzałów na bramkę Legii. Mimo wszystko przy dobrym spotkaniu podopiecznych Aleksandara Vukovicia  wydaje się, że powinni pewnie pokonać zespół z Gibraltaru. W spotkaniu z Europą FC na pewno nie zagrają Cafu i Vamara Sanogo, którzy są kontuzjowani, natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Luisa Rochy.

Gibraltarczycy przystąpią do meczu z Legią na pewno w dobrych nastrojach, ponieważ remis bez straty bramki z drużyną, która występowała w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy jest na pewno dla nich dużym sukcesem. Ewentualne wyeliminowanie drugiej drużyny Ekstraklasy byłoby dla nich czymś ogromnym, ale o to będzie bardzo trudno, bo wydaję się, że Legia podrażniona wynikiem z Gibraltaru podejdzie do tego spotkania w pełni skoncetrowana i zmotywowana, a bez dwóch zdań zawodników druga drużyna Ekstraklasy ma lepszych, pytanie jak to będzie wyglądało jako zespół. Największą gwiazdą zespołu Europy FC wydaje się być grający z numerem 10 Liam Walker, który ma największą ilość rozegranych meczów w kadrze Gibraltaru, czyli 39. W meczu z Legią do dyspozycji trenera mają być do dyspozycji wszyscy zawodnicy.

Mecz będzie można obejrzeć w TVP Sport. Sędzią spotkania będzie Robert Jenkins z Walii.