OJRZYŃSKI

Czy Stal Mielec zapewniła sobie utrzymanie?

W piłce nie ma rzeczy pewnych. Można jednak stwierdzić, że dzisiejszy ruch beniaminka z Podkarpacia znacznie podnosi szanse na kolejny sezon w Ekstraklasie. Zwolnionego Dariusza Skrzypczaka zastąpił Leszek Ojrzyński.

48 -letni szkoleniowiec najbardziej kojarzony jest z Arką Gdynia, z którą zdobył Puchar i Superpuchar Polski. Na początku drugiej dekady obecnego wieku stworzył sławną „Bandę Świrów” w Koronie Kielce, która do dziś jest odnośnikiem gry świętokrzyskiego zespołu. Ostatni czas nie był jednak dla trenera najlepszy. Rok temu zrezygnował z prowadzenia Wisły Płock przez problemy osobiste. Te jak wiemy dotyczyły jego żony, która zmarła na początku roku.

Teraz Ojrzyński wraca do zawodu. Tym razem w obrotny weźmie zawodników Stali Mielec, którzy w ostatnim czasie nie spisywali się najlepiej. Cel ma jasny – utrzymanie. Jeśli beniaminek będzie prezentować się podobnie jak wcześniejsze zespoły nowego trenera to zapewnienie sobie utrzymania nie wydaje się być trudne. Mając na uwadze fakt, że spada tylko jedna drużyna, a kilka zespołów jest poniżej formy, szanse Stali znacznie wzrosły. Tylko czy logika Ekstraklasy na to pozwoli?