PIARAK

Czy Raków będzie liderem Ekstraklasy co najmniej do rundy wiosennej?

W pierwszym niedzielnym meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie Raków Częstochowa. Będzie to pojedynek 13 z 3 drużyną ligowej tabeli. Oba zespoły w ostatniej kolejce wygrały swoje spotkania.

Piast Gliwice przystąpi do tego meczu w dobrych nastrojach. Wydaje się, ze kryzys z początku sezonu jest już za drużyną Waldemara Fornalika. W ostatnich spotkaniach Piast prezentował się dobrze, a w świetnej formie strzeleckiej znajduje się Jakub Świerczok. Napastnik Piasta w 5 ostatnich spotkaniach zdobył aż 6 bramek. Bramki Świerczoka, ale i ogólnie dobra postawa zespołu Waldemara Fornalika zaowocowała tym, że w 5 ostatnich spotkaniach ligowych Piast zdobył aż 11 punktów. Pozycja w tabeli nadal jest jednak poniżej oczekiwań Piasta i na pewno podopieczni Waldemara Fornalika będą chcieli dobrze zakończyć rok i potwierdzić zwyżkującą formę. W meczu z Rakowem nie zagrają Jakub Czerwiński i Mikkel Kirkeskov.

Raków Częstochowa po niepodziewanej porażce Legii ze Stalą staje przed wielką szansą by przerwę zimową spędzić na pozycji lidera Ekstraklasy. Żeby to się spełniło podopieczni Marka Papszuna muszą dziś pokonać Piast. Zadanie nie będzie łatwe, ale jest wykonalne. Raków jest rewelacją pierwszej części sezonu, ich gra może naprawdę imponować. W ostatnich 5 meczach PKO BP Ekstraklasy Raków zdobył 8 punktów. Marek Papszun dalej musi sobie radzić bez lidera defensywy Rakowa czyli Tomasa Petraska, oprócz niego w spotkaniu z Piastem nie zagrają Giannis Papanikolaou i Miłosz Szczepański.

Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w lutym tego roku, wówczas lepsi okazali się piłkarze Rakowa wygrywając 2:0. Sędzią spotkania będzie Damian Sylwestrzak.