POGSTM

Czy Pogoń zbliży się do podium? Czy Stal odbije się od dna?

W pierwszym z dwóch poniedziałkowych spotkań w ramach 12 kolejki PKO BP Ekstraklasy Pogoń Szczecin na własnym stadionie podejmie tegorocznego beniaminka Stal Mielec. Sędzią głównym spotkania będzie Tomasz Wajda. Początek spotkania na stadionie imienia Floriana Krygiera w Szczecinie zaplanowano na godzinę 18.

Portowcy po dobrych pierwszych kolejkach w tym sezonie, w ostatnim czasie nie zachwycają i po prostu się męczą. W dwóch ostatnich spotkaniach, mało co przejmowali grę wykazali inicjatywę i zainkasowali ledwie punkt. Przez co spada niżej w ekstraklasowej tabeli. Wciąż mają mecz zaległy do rozegrania, a fakt, że mają najszczelniejsza obronę w całej lidze napawa optymizmem, by w meczu ze Stalą Mielec pokusić się o korzystny rezultat. Na pewno bo bezbarwnej grze, będą chcieli na własnym terenie pokazać się z jak najlepszej strony. W tym spotkaniu nie zagra z uwagi na kontuzje grecki obrońca Triantafyllopoulos, co jest wyzwaniem dla podopiecznych Kosty Runjaicia.

Przechodząc do drużyny gości, to od momentu przyjścia Leszka Ojrzyńskiego, nie można im zarzucić braku walki i ofensywnych aspiracji. Pod jego wodzą w ostatnich dwóch ekstraklasowych pojedynkach wywalczyli 4 punkty. Z kolei trener Skrzypczak na premierowe zwycięstwo w Ekstraklasie musiał czekać do 5 serii spotkań.  Nie bez kozery trener Ojrzyński jest nazywany strażakiem, człowiekiem od zadań specjalnych. Początek w Mielcu wygląda obiecująco, a cel na ten sezon jest jeden, utrzymać się i pokazać, że piłkarski potencjał w Mielcu jest.

Co ciekawe to pierwsze spotkanie obu drużyn w rozgrywkach Ekstraklasy. Jedyny raz zmierzyli się w zeszłym sezonie w spotkaniu w ramach Pucharu Polski, górą okazali się tam Stalowcy. Na pewno szykuje się ciekawe widowisko, a wszystko jak zwykle zweryfikuje boisko.