PIAZAG

Czy Piast podtrzyma dobrą serię i będzie się piął w górę w tabeli?

W pierwszym niedzielnym meczu 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie Zagłębie Lubin. Będzie to pojedynek 14 z 5 drużyną ligowej tabeli.

Wydaje się, że kryzys Piasta z początku sezonu to już historia. Podopieczni Waldemara Fornalika w ostatnich kolejkach grali dobrą piłkę i regularnie punktowali. W 3 ostatnich meczach zdobyli 7 punktów. W każdym z tych meczów zdobywali po 2 bramki. W dobrej formie znajduje się napastnik gospodarzy tego spotkania Jakub Świerczok, który w 3 ostatnich wspomnianych spotkaniach zdobył 3 gole. Sytuacja w tabeli Piasta wygląda trochę lepiej, ale nadal jest zła, bo z dorobkiem 9 punktów po 11 spotkaniach zajmują 14 miejsce. W meczu z Zagłębiem trener Fornalik nie będzie mógł skorzystać z Mikkela Kirkeskova.

Zagłębie w poprzedniej kolejce pokonało Wisłę Kraków 2:1 przyczyniając się do zwolnienia byłego trenera „Białej Gwiazdy” Artura Skowronka. Podopieczni Martina Seveli grają w tym sezonie w kratkę. Potrafią zagrać naprawdę dobry mecz jak z Górnikiem wygrany 2:0, ale w bieżącym sezonie zagrali też sporo słabych spotkań.W meczu z Wisłą też przez większość spotkania grali słabo, nie stwarzając większego zagrożenia pod bramką Mateusza Lisa, ale bramko Simicia później wejście na boisko Ziveca odmieniło to spotkanie. Dziś skrzydłowy Zagłębia powinien zagrać od początku, ciężko przewidzieć jak grający zespół Martina Seveli dziś zobaczymy. Prawda jest taka, że wysokie miejsce w tabeli Zagłębie zawdzięcza głównie dobremu rozpoczęciu sezonu. W meczu z Piastem nie zagrają Damian Oko, Dawid Pakulski i Lorenzo Simić. Pod znakiem zapytania stoi występ Filipa Starzyńskiego.

Sędzią spotkania będzie Krzysztof Jakubik, Początek meczu o 15.