legstm

Czy Legia przerwie fatalna serię?

W drugim niedzielnym spotkaniu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa podejmie przed własną publicznością Stal Mielec. Będzie to na ten moment pojedynek przedostatniej z 11 zespołem ligowej tabeli.

Aktualny Mistrz Polski przegrał 5 ostatnich meczów ligowych, z posadą trenera pożegnał się Czesław Michniewicz, który jeszcze nie tak dawno był bardzo chwalony za swoją pracę, coraz więcej mówi się o nie najlepszej atmosferze i podziałach w szatni Legii, w skrócie w klubie z Warszawy nie dzieje się ostatnio najlepiej, już nikt raczej się nie łudzi, że Legia będzie walczyła o obronę tytułu Mistrza Polski, ale jak tak dalej pójdzie to niewykluczone, że zespół z Warszawy będzie miał problem żeby być w górnej części tabeli, aczkolwiek kolejek jest bardzo dużo, a potencjał kadrowy Legia ma spory jak na naszą ligę, wiec wydaje się, że w końcu wyniki muszą się poprawić. Przedostatni na ten moment zespół w tabeli kompletnie nie radzi sobie z łączeniem gry w europejskich pucharach z meczami w Ekstraklasie, dodatkowo widać, że zawodnikom brakuje pewności siebie, a zawodnicy chwaleni w tamtym sezonie są w wiele gorszej formie. Trener Gołębiewski w spotkaniu ze Stalą nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Abu Hanny, Boruca, Kapustki i Nawrockiego.

Stal Mielec w ostatnim czasie spisuje się bardzo dobrze, ostatnią porażkę w lidze zanotowali we wrześniu z Rakowem Częstochowa, od tego czasu podopieczni trenera Majewskiego albo wygrywają albo remisują. Ostatnie dwa mecze Stali to dwa bezbramkowe remisy, bezbramkowy remis z dość słabo spisującą się w tym sezonie Wartą można uznać za stratę dwóch punktów, natomiast punkt z liderem tabeli Lechem Poznań, Stal na pewno może uznać za zyskanie jednego punktu. Trener Majewski z pewnością czeka na powrót po kontuzji jednego ze swoich liderów, czyli Domańskiego, na razie będzie musiał jednak sobie radzić bez niego. Oprócz pomocnika Stali trener Majewski w meczu z Legią nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Budzińskiego i Koleva.

Początek meczu o 17:30. Sędzia spotkania będzie Piotr Lasyk.