legpog

Czy Legia powróci na zwycięską ścieżkę?

Dzisiejszego niedzielnego popołudnia kolejny trener zadebiutuje na trenerskiej ławce. Tym szczęśliwcem będzie w tym wypadku Marek Gołębiewski, który objął schedę po Czesławie Michniewiczu. W meczu 13. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa na swoim terenie podejmie Pogoń Szczecin. Czy Warszawiacy wrócą na zwycięską ścieżkę? Początek spotkania o godzinie 17:30.

Wojskowi w tym sezonie na krajowym podwórku kolokwialnie rzecz ujmując nie zachwycają. Trzy wygrane na dziesięć spotkań nie powala na kolana, a sytuacja z kolejki na kolejkę jest coraz gorsza. Pierwsza trójka oddala się nieubłaganie, a ostatnie zwycięstwo w lidze miało miejsce ponad miesiąc temu. Legia pogrążona jest w kryzysie. Czy zmiana trenera coś da zobaczymy. Zawsze winny jest trener, ale piłkarze i wypowiedziami i argumentami czysto piłkarskimi sami się nie bronią. Może to wymęczone pucharowe zwycięstwo z trzecioligowym Świtem Skolwin tchnie coś w tą drużynę. Nie od razu Rzym zbudowano i lepszej gry powinniśmy się spodziewać po listopadowej przerwie, ale taki klub potrzebuje punktów na już, a indywidualności posiada i to sporo. Jest to odpowiednia pora, by Legia stanowiła drużynę i monolit jak to miało miejsce przed rokiem.

Przechodząc do podopiecznych Kosty Runjaicia, to Pogoń w tym sezonie ma dwie twarze. U siebie grają jak z nut, wygrywając praktycznie wszystko co było do wygrania. Gdy przychodzi do gry na wyjazdach, to z tym bywa niestety różnie i niestety bez spektakularnych zwycięstw. Portowcy jadąc do Warszawy będą chcieli to zmienić. Rywale zaprawieni w bojach po ostatnich wydarzeniach są łakomym kąskiem do zdobycia kompletu punktów. Ostatnie starcie na Łazienkowskiej obfitowało w bramki. Legia zmiotła gości w pierwszej części spotkania pokazując komu należy się wtedy mistrzostwo. Teraz sytuacja jest odwrotna. To rywale są delikatnym faworytem i zobaczymy jak się z tego wywiążą. W Warszawie nie zobaczymy kontuzjowanego Kamila Grosickiego, który nie zdążył wyleczyć kontuzjowanej kostki.

Czy Pogoń wskoczy na podium? Czy powróci stara dobra drużyna Legii? Na te i inne pytania odpowiedź otrzymamy wkrótce. Obyśmy byli świadkami dobrego sportowego widowiska.