zaggórni

Czy Górnik pójdzie za ciosem i odskoczy w tabeli rywalom?

Spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze zapowiada się bardzo ciekawie, Górnik wygrywając odskoczy drugiej drużynie w tabeli na 3 punkty. Z drugiej strony jeśli Zagłębie wygra zrówna się punktami z Górnikiem i dołączy do czołówki. 

 

W Zagłębiu poza treningami z zespołem pozostają: Sebastian Bonecki i Daniel Dziwniel. Przed samym spotkaniem zapadnie decyzja o ewentualnym powołaniu do meczowej kadry Filipa Starzyńskiego. I to brak Starzyńskiego może okazać się kluczowa dla losów spotkania. Aż do minionej, 10. kolejki obok Górnika jedynie Zagłębie miało na swoim koncie tylko jedną porażkę. Lubinianie przegrali jednak w Gdańsku w meczu z tamtejszą Lechią. U siebie zawodnicy z Lubina są jednak niepokonani. Cztery raz zwyciężali, zanotowali jeden remis. Zagłębie traci mało goli –jedynie 8 to drugi wynik w lidze. Tylko defensywa Lecha Poznań jest w tym sezonie skuteczniejsza. Grając w Lubinie stracili zaledwie dwa gole. To najlepszy wynik w całej lidze.

 

Górnik jak na razie w tym sezonie radzi sobie powyżej oczekiwań. Choć te już wzrosły i zarząd klubu szykuje dla piłkarzy premie za wywalczenie mistrzostwa Polski. Droga do tego celu jest jeszcze długa. Górnik dużo strzela, ale i też dużo traci więc możemy się spodziewać że w dzisiejszym meczy wynik padnie zapewne bramkowy.Bilans Górnika po 11.kolejkach to 23 bramki strzelona i 14 straconych.  Remis raczej nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn i obie ekipy wyjdą od początku z nastawieniem na zgarnięcie całej puli punktowej w meczu. W dzisiejszym meczu trener Górnika nie będzie mógł skorzystać z Mariusza Przybylskiego oraz Rafał Wolsztyńskiego.

 

54 razy jak dotąd obie ekipy mierzyły się ze sobą o ligowe punkty. Częściej górą w tego typu starciach byli zawodnicy Górnika, wygrywając w 17 spotkaniach. 14 meczów zakończyło się po myśli lubinian, a w 23 starciach padł remis. Bramki    78:72    Po raz ostatni Zagłębie mierzyło się z Górnikiem na swoim stadionie w sezonie 2015/16 i lepsi byli wówczas zabrzanie, zwyciężając 4:2.

 

15.10.2017, godz. 15:30 Stadion Zagłębia w Lubinie
ZAGŁĘBIE LUBIN – GÓRNIK ZABRZE

Przewidywane składy:

ZAGŁĘBIE LUBIN: Polacek – Jach, Kopacz, Guldan, Czerwiński, Matuszczyk, Kubicki, Jagiełło, Janoszka, Świerczok, Tuszyński

GÓRNIK ZABRZE: Loska – Ambrosiewicz, Wieteska, Dani Suarez, Koj, Kądzior, Żurkowski, Matuszek, Kurzawa, Ł. Wolsztyński, Angulo.

 

Sędzia: Tomasz Musiał.