PIAARK

Czy Arka znów zremisuje?

Dzisiaj w Gliwicach dojdzie do spotkania szóstej i jedenastej drużyny tabeli Lotto Ekstraklasy.

Ostatni pojedynek pomiędzy Piastem a Arką miał miejsce 27 kwietnia i zakończył się srogim lanie, gdyż gdynianie przegrali przed własną publicznością aż 1:5. Ogółem w Ekstraklasie doszło do dziesięciu spotkań pomiędzy tymi drużynami, z czego cztery wygrał Piast, trzy razy był remis, a trzy razy mecz kończył się zwycięstwem Arki.

Faworytem spotkania są gospodarze. Obecnie plasują się na bardzo dobrym szóstym miejscu z dorobkiem 13 punktów. W ostatniej kolejce wywieźli jedno oczko z bardzo trudnego terenu, jakim jest stadion przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Jedynym zmartwieniem trenera Waldemara Fornalika jest kontuzja Tomasza Jodłowca, z powodu której nie zobaczymy dziś go na boisku.

Przed trudnym zadaniem stają dzisiaj piłkarze Arki. Gdynianie mają najwięcej remisów w lidze (4) i tylko jedno zwycięstwo. Mimo iż momentami grają piłkę ładną dla oka, to brakuje im skuteczności. W obecnym sezonie piłkarze Arki zdobyli tylko 7 bramek. Słaba skuteczność może przekreślić plany żółto – niebieskich o wywiezieniu punktów z Gliwic.

Początek spotkania o 18. Sędzią meczu jest Bartosz Frankowski.