Częstochowa nie odpuszcza walki o tytuł. Raków – Podbeskidzie 1:0

W meczu inaugurującym 19. kolejkę PKO Bank Polski Ekstraklasa Raków Częstochowa pokonał Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Andrzej Niewulis dobijając piłkę po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego Ivi Lopeza.

Miejsca tych drużyn w ligowej tabeli powinny jasno wskazać faworyta tego spotkania, lecz wiadomo, że runda rozpoczęła się całkowicie inaczej dla obydwu drużyn. Podbeskidzie było na fali, a Raków próbował wrócić na zwycięską ścieżkę. W pierwszej połowie Raków starał się atakować ekipę Podbeskidzia groźnymi strzałami m.in. Lopeza i Tijanicia. Podbeskidzie groźnie odpowiedziało uderzeniami Wilsona i Rundicia. Po pierwszej połowie na tablicy świetlnej nadal mieliśmy wynik 0:0.

Początek drugiej połowy rozpoczął się z przytupem. Podbeskidzie skierowało piłkę do siatki rywali, lecz sędzia uznał, że wcześniej piłka minęła linię końcową. W 53. minucie byliśmy świadkami decydującej akcji meczu. Do rzutu wolnego podszedł Ivi Lopez. Hiszpan uderzył kapitalnie piłkę, a jeszcze lepszą obroną popisał się Pesković, lecz pierwszy do piłki dobiegł Andrzej Niewulis, który skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. W końcówce spotkania ekipa trenera Kasperczyka rzuciła się do ataków, lecz nie zdołali zdobyć choćby bramki wyrównującej.