LEGRAK

Czas wrócić na zwycięską drogę. Legia Warszawa – Raków Częstochowa.

W ostatnim sobotnim meczu 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Legia Warszawa zagra z Rakowem Częstochowa. Obydwie ekipy zaliczyły bolesny falstart rundy. Strata punktów dla jednej i drugiej ekipy może oznaczać poważne problemy w walce o tytuł. Początek emocji o 20.00.

Legia Warszawa w poprzedniej kolejce przegrała sensacyjnie z Podbeskidziem 0:1, natomiast Raków uległ w meczu na szczycie Pogoni Szczecin także 0:1. Te wyniki sprawiły, iż podopieczni Kosty Runjaicia zostali liderami ekstraklasy. Potężne kłopoty kadrowe legionistów sprawiają, iż trener Czesław Michniewicz mówił o zaledwie 16-stu dostępnych zawodnikach na mecz. W takich warunkach ciężko o przeprowadzenie konstruktywnych treningów, czy nawet zagrania wewnętrznej gierki. Pogłębiające się problemy finansowe sprawiają, że mistrz Polski nie wzmocnił się jeszcze żadnym zawodnikiem.

Zawirowania klubu ze stolicy będzie chciał wykorzystać trener Marek Papszun i jego Raków Częstochowa. Legia grała z Podbeskidziem zajmującym ostatnie miejsce w ligowej tabeli, natomiast Raków grał z rewelacyjną Pogonią, która zasiada na fotelu lidera, więc rywal ekipy z Częstochowy był znacznie poważniejszy. Liczniejsza kadra Rakowa pozwala na większą rotację przy wyborze składu meczowego. W Legii zagra ten kto będzie po prostu zdrowy.

Dziś wieczorem przekonamy się która z ekip dotrzyma kroku Pogoni, która skomplikuje swoją sytuację w walce o tytuł, a może obie drużyny pogodzi remis, który nikogo nie uszczęśliwi?