POGPIA

Czas na rewanż za Puchar Polski, lider podejmie u siebie Piasta

Czas na spotkanie w ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy w której to liderująca tabeli Pogoń Szczecin, podejmie na swoim terenie Piast Gliwice. Będzie to drugie spotkanie w krótkim odstępie czasowym, gdyż obie drużyny mierzyły się kilka dni wcześniej w ramach Pucharu Polski. Górą okazał się Piast, a jak będzie dzisiaj? Początek starcia zaplanowano na 17:30. Sędzią głównym spotkania będzie Łukasz Szczech.  

Obie drużyny imponująco zaczęły ten rok i w Ekstraklasie w tym roku wygrały oba spotkania. Pogoń może pochwalić się serią sześciu wygranych rzędu, natomiast Piast serią dziewięciu spotkań bez porażki. Drużyna prowadzona przez Kostę Runjaicia w dwóch meczach skromnie pokonała Cracovię oraz Raków, notując tym samym kolejno 10 i 11 czyste konto w tym sezonie, uwaga na 16 spotkań! Mają najlepszą formację obronną w lidze i przed kolejnym meczem będą nie tylko chcieli przedłużyć serię, ale i zachować fotel lidera. Co ciekawe w ostatnich dwóch latach Piast w lidze nie potrafił strzelić Portowcom nawet gola.

Przechodząc do drużyny Waldemara Fornalika, to po mizernym starcie rozgrywek ostatnio w końcu przypominają ten zespół z ostatnich dwóch sezonów. Biorąc pod uwagę ostatnich 10 spotkań Piast plasuje się na 3 miejscu zaraz za Pogonią i Legią, co budzi podziw. W tym roku strzelili w dwóch spotkaniach 6 bramek i zapowiada to dzisiaj niezwykle ciekawe widowisko. Będzie to starcie najlepszej obrony z najlepszym atakiem. Czy trener Fornalik znajdzie receptę na przełamanie muru Pogoni, czy Runjaic znowu tak poustawia zespół, że Piast znowu będzie bezradny?? Tego dowiemy się niebawem.