pobrane (3)

Czas na podsumowanie 22.kolejki

Za nami 22. kolejka, która obfitowała w wiele intersujących spotkań, ładnych bramek, dużo potu i walki. Bywały też momenty nudy, bezbramkowe remisy, lub jednostronne spotkania. Tak więc przejdźmy do bohaterów i antybohaterów tejże mijającej kolejki.

Zaczynając od piłkarzy, którzy najjaśniej świecili na boisku w tej kolejce i zarazem byli wiodącymi postaciami na murawie, należy zacząć od pozycji bramkarza. Martin Chudy uratował Górnikowi jeden punkt w meczu z Rakowem był bezbłędny, mimo mocnego naporu ze strony gospodarzy. Przechodząc do formacji obronnej, tu mamy kilka nowości w porównaniu z poprzednimi kolejkami. Przede wszystkim należy pochwalić Jakuba Kuzdrę, który zaliczył wejście smoka w spotkaniu z Podbeskidziem, notując debiutancką bramkę w ekstraklasie. Pozostali wymienieni defensorzy stanowili ostoję w obronie, będąc wyraźnymi liderami, utrudniając rywalom skuteczne przedostanie się do bramki. W drugiej linii mamy mieszankę doświadczenia w postaci niezawodnych Martinsa, Kucharczyka i Trałki, oraz młodego Baku, który w ofensywie jest istotnym elementem w układance trenera Tworka. W ataku za to mamy Kubę Świerczoka, który po kontuzji powoli wraca na właściwe tory. To on otworzył wynik spotkania w meczu z Cracovią. Absolutną klasą, samą dla siebie w tej kolejce, był natomiast Tomas Pekhart. Cztery bramki mówią same za siebie, absolutny faworyt w wyścigu o koronę króla strzelców.

jedenastki

W zestawieniu minusów kolejki, już po raz kolejny widnieje nazwisko Błażeja Augustyna, który  w trzecim kolejnym meczu łapie czerwoną kartkę. Paradoks tego jest taki, że Jagiellonia odwróciła losy meczu grając właśnie w osłabieniu. W tej serii spotkań nie popisali się Krawczyk i Rostkowski, obaj Górnicy zostali zdjęci po przerwie. Na razie Miroslav Stoch zamiast zbierać pochwały, zbiera negatywne oceny i wypłatę, przerwa w grze razi w oczy, jest cieniem dawnego siebie. W pomocy jeszczę mamy Sykorę, czeskiego skrzydłowego, który na ten moment nie spełnia oczekiwań w Poznaniu, a pokładano w nim duże nadzieję, a za małe pieniądze w końcu nie przyszedł. Jeśli chodzi o „wybitne” wyróżnienia, to meczu z Legią na pewno miło wspominać nie będzie Dominik Hładun, gdyż musiał czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki.

antyjedenastki

Teraz pora na co kolejkowe wyróżnienia:

Wybór Tomasa Pekharta na zawodnika kolejki nie podlega dyskusji, zarówno kibice jak i Legia mogą podziwiać ile pociechy mają z tego transferu, zobaczymy na jak długo zagrzeje miejsce przy Łazienkowskiej.

Michał Skóraś, nie dość ,że strzelił piękną bramkę, to był jest i będzie wiodącą postacią Lecha Poznań, jeśli chodzi o walory ofensywne, w przyszłości jeśli wszystko dobrze się ułoży będziemy mieć dobrego piłkarza na europejskim poziomie, zarówno w klubie jak i kadrze.

Nie dziw, że na mecz kolejki zostało wybrane spotkanie Lecha z Jagiellonią. Trzymające od początku do końca  w napięciu starcie, rozgrzało kibiców do czerwoności. Białostoczanie w końcu się przełamali, natomiast Lech znowu zawiódł. I jak tu nie kochać Ekstraklasy!

 

wyrożnienia