Reprezentacja

Czas na debiut nowego Selekcjonera !!!

Dziś o 20 45 we włoskiej Bolonii Reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera, Jerzego Brzęczka. Będzie to spotkanie z reprezentacją Włoch w ramach 1. kolejki Dywizji A Ligi Narodów. Ideą tych rozgrywek jest zastąpienie dużej ilości meczów towarzyskich i granie więcej o stawkę.

Dla gospodarzy jest to pierwszy mecz o punkty od czasu bardzo nieudanych Eliminacji Mistrzostw Świata. Squadra Azzura przeżywa teraz duży kryzys, ale podopieczni Roberto Manciniego na pewno będą chcieli dobrze zaprezentować się przed własną publicznością i zagrają w najsilniejszym składzie. W pojedynku z przebudowywaną Reprezentacją Polski będą faworytem. Mimo wszystko trener Reprezentacji Włoch nie szczędził komplementów na temat naszej drużyny. ” Macie jedną z najlepszych drużyn w Europie, macie bardzo utalentowanych piłkarzy”. Pod koniec konferencji prasowej szkoleniowiec Włochów porównał swoją sytuację do sytuacji Jerzego Brzęczka. „Moja sytuacja jest chyba trudniejsza , bo wy po mundialu macie silną bazę, a my nie, ale i tak cieszę się, że jestem selekcjonerem włoskiej kadry”.

Nasza Reprezentacja też niestety przeżywa swoje gorsze chwile. Po nieudanym mundialu nastąpiła zmiana selekcjonera. Na zgrupowanie przyjechali debiutanci, zawodnicy z problemami z grą w klubach, ale także nasze największe gwiazdy. Nie obyło się też bez niespodzianki jeśli chodzi o brak powołania Kamila Grosickiego, który był naszym najlepszym skrzydłowym podczas Eliminacji do mundialu. Kontuzja Macieja Rybusa spowodowała to, że najprawdopodobniej na lewej obronie w meczu z silnym rywalem wystąpi ktoś z debiutantów. Czy to będzie Rafał Pietrzak, czy Arkadiusz Reca przekonamy się w sobotę, ale podobno bliżej gry jest ten drugi, który dobrze spisywał się na treningach przedmeczowych. Faktem jest, że Reca w tym sezonie rozegrał tylko 90 minut, w meczu Eliminacji Ligi Europy, co może być bardzo niepokojące w razie jego debiutu z Włochami. Wątpliwości budzi też kto zagra u boku Kamila Glika na środku obrony. Na treningach więcej u boku stopera Monaco grał Jan Bednarek, więc to pewnie na niego postawi Jerzy Brzęczek. Trzeba jednak pamiętać, że w tym sezonie obrońca „Świętych” nie rozegrał w Premier League choćby minuty.

Obie Reprezentacje w oficjalnych meczach grały ze sobą 14 razy. Polacy wygrali 3 spotkania, Włosi 5,  natomiast 6 spotkań zakończyło się remisem.  Nasze najwyższe zwycięstwo to Victoria z IO z 1992, kiedy wygraliśmy 3:0, natomiast najwyższa porażka miała miejsce podczas spotkania w ramach El. MŚ 1966. Przegraliśmy wtedy z Włochami aż 1:6. Sędzią tego spotkania będzie Niemiec Felix Zwayer.

Warto pamiętać, że zwycięzca „naszej” grupy, w której są jeszcze Portugalczycy awansuje do półfinału rozgrywek Dywizji A, a zwycięzca tej Dywizji otrzyma „Dziką Kartę” zezwalającą na grę w Mistrzostwach Europy 2020, natomiast ostatnia drużyna grupy spadnie do Dywizji B.