statystykicralgd

Cracovia cały czas w trybie last minute

Są takie mecze, których wygranie daje więcej niż tylko kolejne trzy punkty w tabeli. Dla Cracovii takim meczem może okazać się wygrana z Lechią, która może naładować drużynę mentalnie na długi czas.
Piotr Stokowiec na kierunek następnego urlopowego wyjazdu raczej nie wybierze Krakowa, a nawet jeśli to z pewnością będzie szeroko omijał okolice stadionu przy ulicy Kałuży. Odkąd został trenerem Lechii trzy razy bowiem przyjeżdżał na stadion Pasów i za każdym z nich musiał wracać z ciężarek porażki na plecach. Ta dzisiejsza może boleć wyjątkowo, bo Lechia miała wszystkie argumenty żeby ten mecz odwrócić w swoją stronę. Świetne sytuacje mieli Wolski i Haraslin, obaj jednak przegrali pojedynki z Peskoviciem, co zemściło się bardzo mocno w doliczonym czasie gry.

Cracovia w tym tygodniu działa jak dobre biuro podróży, pokazując bogatą ofertę last minute. 3 ostatnie gole zespołu Michała Probierza? 90. i 120. minuta w meczu pucharowym Bytowie i 92. dzisiaj z Lechią. Pasy po raz kolejny pokazały spory kawał charakteru, bo w tym meczu miała różne momenty, ale trudno było nie odnieść wrażenia, że to właśnie gospodarze są stroną, która dąży jednak nieco mocniej w kierunku zwycięstwa. Lechia przejmowała momentami inicjatywę, czasami na dobre kilka-kilkanaście minut, ale końcówka to było małe oblężenie bramki Kuciaka. Kotłowało się tam dosłownie co chwilę, ale za każdym razem brakowało nieco dobrego wyczucia czasu i dokładnego zagrania. Aż do 92. minuty. Jablonsky mądrze rozegrał piłkę do Hanki, a Rumun dograł  wprost na głowę Pellego van Amersfoorta, który w klasowy sposób tę szansę wykorzystał. Swoją drogą, ta akcja pokazała ile znaczą udane transfery.

Co prawda do końca kolejki jeszcze trochę czasu, ale Cracovia wreszcie wykorzystała szansę, by wskoczyć na fotel lidera. Ważniejsze jednak jeśli chodzi o zespół Michała Probierza jest to, że w przeciągu tygodnia pokonał dwóch bezpośrednich rywali w tabeli dając jasny sygnał – chcemy grać o duże rzeczy i mamy wszelkie argumenty, by to zrobić.