b7ff854b2927e

Coraz gorsza sytuacja Pogoni. Jagiellonia Białystok wygrywa i zbliża się do lidera!

W pierwszym spotkaniu 18. kolejki LOTTO Ekstraklasy zespół Jagiellonii Białystok ograł Pogoń Szczecin 1:0. Taki wynik sprawił, że sytuacja Portowców jeszcze bardziej się pogorszyła.

Jagiellonia na prowadzenie wyszła bardzo szybko. Już w dziewiątej minucie, po zagraniu Frankowskiego, piłkę piętą do bramki przeciwnika posłał Cillian Sheridan. Pogoń mogła doprowadzić do remisu niecałe dziesięć minut później. Adam Frączczak oddał dosyć groźny strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała daleko od bramki Jagi.

Chwilę później ponownie zaatakowali gospodarze. Strzelec bramki bardzo ładnie zgrał piłkę do Cernycha, ten oddał dobry strzał, a piłkę z drobnymi problemami wybijał Łukasz Załuska.

W drugiej odsłonie Portowcy mogli bardzo szybko doprowadzić do wyrównania. W 52. minucie bardzo niebezpieczny strzał zza pola karnego oddał Nunes. Marian Kelemen był jednak tam gdzie być powinien i popisał się dobrą interwencja, parując futbolówkę na aut. Zaraz potem świetną okazję miał Spas Delew. Skrzydłowy Pogoni znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak fatalnie przestrzelił.

Na dziesięć minut przed końcem meczu, groźnie z dystansu uderzał David Niepsuj. Po raz kolejny bardzo dobrze zachował się Kelemen. Kilka minut później, bramkarz Jagi wybronił też strzał Adama Gyurcso.

Jagiellonia, chociaż nie mogła odnaleźć się w drugiej połowie, dowiozła korzystny wynik. Podopieczni Ireneusza Mamrota przełamali passę dwóch meczów bez wygranej i zdobyli trzy punkty. Pogoń natomiast zanotowała już dwunastą porażkę w tym sezonie. Portowcy nie są w stanie wygrać meczu od 19 sierpnia.