ZAGWIS

Ciekawie zapowiadające się spotkanie w dolnej 8

Zagłębie Lubin zmierzy się z Wisłą Kraków w 36. kolejce PKO Ekstraklasy. Będzie to pojedynek sąsiadów w tabeli. Odpowiednio 12 z 13 drużyną ligowej tabeli.

Dla drużyny Martina Seveli ten sezon nie jest udany. W Lubinie liczono przynajmniej na pierwszą 8. Zagłębie zagrało w tym sezonie kilka naprawdę bardzo dobrych meczów, ale było to za mało żeby znaleźć się w pierwszej 8. W grupie spadkowej, którą Lubinianie mają nawet szanse jeszcze wygrać podopieczni Seveli zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki, w poprzednim spotkaniu przegrali przed własną publicznością z Wisłą Płock 0:1. W spotkaniu z Wisłą trener Sevela będzie mógł skorzystać z wszystkich zawodników.

Wisła przystępuje do tego spotkania ze stratą dwóch punktów do Zagłębia. Podopieczni Artura Skowronka w poprzedniej kolejce zremisowali przed własną publicznością z Koroną Kielce 1:1, należy jednak pamiętać, że Biała Gwiazda grała bardzo długo 10 na 11 po bardzo kontrowersyjnej czerwonej kartce dla Hołowni. Wisła w grupie spadkowej jak dotąd wygrała 3 spotkania, 1 zremisowała i 1 mecz przegrała. W spotkaniu z Zagłębiem trener Skowronek nie będzie mógł skorzystać z Błaszczykowskiego, Maka, Żukowa, Savicevicia, Drzazgi i Brożka, którzy są kontuzjowani, za żółte kartki pauzuje Janicki, natomiast za czerwoną Hołownia, do dyspozycji trenera w tym meczu ma być Burliga.

Początek spotkania o 20:30. Sędzią spotkania będzie Paweł Gil.