pucharpolski

Chojniczanka z awansem!

Chojniczanka Chojnice wyeliminowała Bruk-Bet Termalicę Niecieczę z rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a gole strzelali dla gospodarzy zdobyli Mikołajczak i Zawistowski.  Goście odpowiedzieli trafieniem Bartosza Szeligi.

Pierwszy zaatakował zespół Termaliki, który oddał dwa groźnie strzały. Dopiero po kwadransie gry do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, a Krzysztofa Barana musiał w jednej sytuacji ratować słupek. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W 60. minucie Mikołajczak zdobył pierwszą bramkę w meczu. Paweł Zawistowski wywalczył piłkę w środku pola i zagrał ją napastnika, który nie zmarnował okazji. Odpowiedź przyszła szybko, bo już osiem minut później. Wyrównanie dał Słoniom Bartosz Szeliga, który znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Kamila Słabego.

Zwycięstwo i awans do ćwierćfinału PP zapewnił Zawistowski. Pomocnik uderzył z rzutu wolnego i piłka wpadła w samo okienko bramki.

W ćwierćfinale Chojniczanka Chojnice zmierzy się z rewelacją najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej Górnikiem Zabrze.