clj

Centralna Liga Juniorów – 16. kolejka

Na zachodzie Lech wraca na fotel lidera, tuż za nim Pogoń. Na wschodzie dalej na czele Legia i UKS SMS Łódź. Jak wyglądała 16. kolejka rozgrywek CLJ?

Grupa zachodnia:

Lech Poznań     3-0     Salos Szczecin     19 listopada, 12:00
Kacper Friska 4, Maciej Spychała 69, Sebastian Jarosz 84
Lechia Gdańsk     2-1     Gwarek Zabrze     19 listopada, 12:00
Igor Michalski 3, Jakub Kostyrka 78 – Wojciech Hajda 24
Zagłębie Lubin     1-3     Śląsk Wrocław     19 listopada, 14:00
Olaf Nowak 70 – Mateusz Czerwiński 6, Adrian Łyszczarz 32, Sebastian Bergier 73
Górnik Zabrze     6-2     Gryf Słupsk     19 listopada, 12:00
Artur Narewski 5 (s), 45 (s), Konrad Hasior 30, Patryk Joachim 34, 81, 89 – Patryk Szabat 11, Oskar Sosnówka 90
Falubaz Zielona Góra     1-1     Piast Gliwice     20 listopada, 12:00
Ireneusz Butowicz 30 – Maciej Szymkowiak 73
FC Wrocław Academy Wrocław     0-1     Miedź Legnica     20 listopada, 12:00
nieznany 38
Bałtyk Koszalin     3-2     Arka Gdynia     20 listopada, 12:00
nieznany 31, 35, 58 – Dominik Gniadecki 20, Oskar Sikorski 45 (k)
Warta Poznań     4-1     Pogoń Szczecin     19 listopada, 12:00
Witold Walkowiak 13, Damian Sierant 58, Adrian Chopcia 67, Jakub Jandy 74 – Aron Stasiak 27

Tabela grupa zachodnia:

zad

Klasyfikacja strzelców:

15 goli – Sebastian Bergier (Śląsk Wrocław),
13 goli – Jakub Obłój (Zagłębie Lubin),
12 goli – Łukasz Krakowczyk (Piast Gliwice),
10 goli – Denis Gojko (Piast Gliwice),
9 goli – Adrian Chopcia (Warta Poznań), Andrzej Wąsik (Gwarek Zabrze),
8 goli – Marek Mróz (Lech Poznań), Mateusz Skonieczka (Bałtyk Koszalin)

Grupa wschodnia:

Korona Kielce     3-2     Wisła Kraków     19 listopada, 12:00
Dawid Kowalczyk 69, Bartosz Guz 87, Piotr Poński 90 – Adrian Grzybek 33, Mateusz Wyjadłowski 38
Stal Mielec     0-2     MKS Polonia Warszawa     19 listopada, 14:00
Patryk Zych 34, Michał Kaput 71
TOP 54 Biała Podlaska     0-2     Znicz Pruszków     19 listopada, 12:00
Jakub Łabęda 58, Mateusz Kinast 90
Jagiellonia Białystok     –     ŁKS Łódź     30 listopada, 12:00
UKS SMS Łódź     8-2     Neptun Końskie     19 listopada, 12:00
Paweł Mróz 12, 57, 75 (k), Bartłomiej Maćczak 28, 64, Maciej Majorowicz 35, Karol Korski 66, Patryk Makuch 90 – Tomasz Staromłyński 24, 58
GKS Bełchatów     3-1     Progres Kraków     20 listopada, 14:00
Przemysław Zdybowicz 34 (k), Oskar Mazerant 45, Hubert Berłowski 79 – Wojciech Słomka 90
Legia Warszawa     6-0     Resovia     19 listopada, 14:00
Oskar Wojtysiak 15, Grzegorz Aftyka 45, Michał Góral 70, 75, 81, Piotr Cichocki 90
Cracovia     3-3     Motor Lublin     20 listopada, 13:30
Sebastian Strózik 20, 75, Radosław Kanach 60 – nieznany 5, 30, 90

Tabela grupa wschodnia:

wsa

Klasyfikacja strzelców:

12 goli – Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok),
10 goli – Michał Góral (Legia Warszawa), Bartłomiej Maćczak (UKS SMS Łódź), Karol Stanek (Progres Kraków),
9 goli – Damian Toczydłowski (Jagiellonia Białystok), Michał Wolinowski (UKS SMS Łódź),
8 goli – Grzegorz Aftyka (Legia Warszawa), Paweł Mróz (UKS SMS Łódź), Sebastian Strózik (Cracovia),
7 goli – Piotr Poński (Korona Kielce), Błażej Radwanek (Progres Kraków), Dominik Zawadzki (Progres Kraków),
6 goli – Maciej Oleszczuk (TOP 54 Biała Podlaska), Piotr Zieliński (Neptun Końskie)

źródło: 90minut/pzpn