Robert-Lewandowski-stats

Cel jest jeden – zwycięstwo

Reprezentacja Polski w czwartek pokonała w Wiedniu Austrię 1:0 i zdobyła pierwsze trzy punkty w cyklu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Żeby tamto zwycięstwo coś znaczyło Polacy dziś na Stadionie Narodowym muszą wygrać z Łotwą.

 

Łotwa w czwartek przegrała swoje pierwsze spotkanie 1:3 z Macedonią Północną. W składzie naszych dzisiejszych rywali bez problemu możemy poznać nazwiska graczy, którzy na co dzień występują w Lotto Ekstraklasie lub do niedawna w niej grali. Igor Tarasovs, Denis Rakels, Vladislavs Gabovs i Pavel Steinbors nie budzą jednak strachu w kibicach reprezentacji. Jeśli chcemy jechać na Mistrzostwa Europy w 2020 roku musimy takie mecze jak ten dzisiejszy wygrywać przekonująco.

Selekcjoner Jerzy Brzęczek podjął decyzję, że w dzisiejszym spotkaniu zabraknie czterech zawodników. Jan Bednarek i Bartosz Bereszyński nie zagrają z powodu choroby. W dodatku w barwach biało – czerwonych nie ujrzymy Szymona Żurkowskiego oraz Marcina Kamińskiego. Dziwić może brak zwłaszcza tego pierwszego. Pomocnik Górnika Zabrze zamiast przygotowywać się pod batutą Czesława Michniewicza do Mistrzostw Europy U21 przyjechał na dorosłą kadrę. Łotwa wydawała się idealnym przeciwnikiem do debiutu Żurkowskiego w reprezentacji. Zwłaszcza po słabym spotkaniu Mateusza Klicha i Grzegorza Krychowiaka w Wiedniu.

Przewidywany skład reprezentacji Polski na dziś:
Szczęsny – Reca, Glik, Pazdan, Kędziora – Zieliński, Krychowiak, Klich, Grosicki – Piątek, Lewandowski.

Pierwszy gwizdek w spotkaniu Polska – Łotwa o 20:45.