Transfery – Tylko Ekstraklasa http://www.tylkoekstraklasa.pl Twój portal o Ekstraklasie Tue, 23 Jun 2026 17:40:22 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.22 Marcel Lubik oficjalnie wypożyczony do Wisły Kraków! http://www.tylkoekstraklasa.pl/marcel-lubik-oficjalnie-wypozyczony-do-wisly-krakow/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/marcel-lubik-oficjalnie-wypozyczony-do-wisly-krakow/#respond Sun, 21 Jun 2026 12:59:04 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=89155 Około godziny 14:00 krakowski klub za pomocą mediów społecznościowych poinformował, że do Wisły na zasadzie wypożyczenia trafił 22- letni bramkarz Marcel Lubik.

Wychowanek FC Augsburg ostatni sezon spędził w Górniku Zabrze, z którym zdobył vice-mistrzostwo oraz Puchar Polski. Wydaje się, że wypożyczenie Lubika to bardzo dobry ruch „Białej Gwiazdy”, ponieważ Reprezentant Polski U-21 był podstawowym bramkarzem Górnika w poprzednim sezonie i ma bardzo dobre statystyki mimo mieszanych opinii. W 33 meczach PKO BP Ekstraklasy, w których wystąpił zanotował aż 10 czystych kont, puścił w nich 31 bramek, co daje średnią poniżej puszczonego 1 gola na mecz. To drugi transfer 13- krotnego mistrza Polski w tym okienku transferowym, wcześniej do Wisły dołączył obrońca Maxence Massouneve.

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/marcel-lubik-oficjalnie-wypozyczony-do-wisly-krakow/feed/ 0
Ligowy weteran pierwszym transferem Śląska Wrocław! http://www.tylkoekstraklasa.pl/ligowy-weteran-pierwszym-transferem-slaska-wroclaw/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/ligowy-weteran-pierwszym-transferem-slaska-wroclaw/#respond Thu, 11 Jun 2026 17:38:12 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=89136 Grzegorz Tomasiewicz dołączył do Śląska Wrocław. 30-latek związałem się z beniaminkiem dwuletnia umową z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Polski pomocnik rozegrał już w Ekstraklasie na ten moment 190 spotkań. W najwyższej klasie rozgrywkowej dał się poznać występami w Stali Mielec, czy ostatnio w Piaście Gliwice. Ściągnięcie Tomasiewicza jest bardzo dobry ruchem z uwagi na to, że jest on bardzo wszechstronnym pomocnikiem, który może grać na pozycji sześć oraz osiem. Swoich charakterem, uporem i zaciętością spokojnie mógłby obdarować kilku, jak nie kilkunastu zawodników.

Oto jakie były pierwsze słowa 30-latka w nowych już barwach :
” Śląsk to wielki klub i jestem dumny, że od teraz jestem jego częścią. Cieszę się, że wrócił do Ekstraklasy i zrobię wszystko, żeby pomóc w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w przyszłym sezonie. Nie mogę się już doczekać pierwszych treningów i debiutu na tym stadionie – mówi Grzegorz Tomasiewicz.”

Źródło : slaskwroclaw.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/ligowy-weteran-pierwszym-transferem-slaska-wroclaw/feed/ 0
Kto będzie nowym bramkarzem „Białej Gwiazdy”? http://www.tylkoekstraklasa.pl/kto-bedzie-nowym-bramkarzem-bialej-gwiazdy/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/kto-bedzie-nowym-bramkarzem-bialej-gwiazdy/#respond Wed, 10 Jun 2026 19:31:20 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=89130 Wisła Kraków poszukuje nowego bramkarza, który zasili szeregi 13-krotnego mistrza Polski po powrocie do Ekstraklasy. Według pogłosek transferowych najbliżej Wisły Kraków są rumuński bramkarz Mihai Popa, oraz dwóch młodych, polskich goalkeeperów tj. Marcel Łubik i Axel Holewiński.

Największe szanse z wymienionej trójki na dołączenie do „Białej Gwiazdy” mają Popa oraz Lubik, rozmowy z nimi potwierdził prezes Wisły Kraków- Jarosław Królewski na portalu X. Mihai Popa to 25-letni bramkarz rumuńskiego CFR Cluj wycieniany według portalu transfermarkt.pl na 1 mln euro. W sezonie 2025/2026 rumuński bramkarz w 17 występach zaliczył aż 8 czystych kont. 25- latek jak dotąd odnotował również 9 występów w kadrze Rumunii U21. Wisła rozmawia również z Marcelem Łubikiem 23- letnim bramkarzem, który kilka godzin temu pożegnał się z Górnikiem Zabrze. Według Tomasza Włodarczyka z portalu meczyki.pl to on zasili szeregi beniaminka z Krakowa. Łubik to młodzieżowy reprezentant Polski wycieniany według portalu transfermarkt.pl na 1,5 mln Euro. W Górniku Zabrze prezentował wysokie umiejętności. Rozegrał 5 meczów w Reprezentacji Polski U21. Według Tomasza Włodarczyka już nieaktualny jest temat sprowadzenia młodego bramkarza z Pogoni Szczecin- Axela Holewińskiego, który jest najmniej doświadczony z tej trójki.

Źródło: Jarosław Królewski portal [X], Tomasz Włodarczyk (meczyki.pl)

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/kto-bedzie-nowym-bramkarzem-bialej-gwiazdy/feed/ 0
Zoran Arsenić w Legii Warszawa http://www.tylkoekstraklasa.pl/arsenic-potwierdzony-w-warszawie/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/arsenic-potwierdzony-w-warszawie/#respond Mon, 25 May 2026 15:17:33 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=89092
Może być zdjęciem przedstawiającym football, piłka nożna i tekst
Źródło: Facebook Legii Warszawa

23 maja 2026 roku zakończył się kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie. Mistrzem Polski został Lech Poznań, a do europejskich pucharów awansowały Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa i GKS Katowice. Na szóstym miejscu Ekstraklasę zakończyła Legia Warszawa. Drużyna Marka Papszuna zimowała w strefie spadkowej, a na koniec sezonu, o mały włos, awansowałaby do europejskich pucharów. Gol Marcela Wędrychowskiego w dziewięćdziesiątej siódmej minucie spotkania w Szczecinie wyrzucił Legionistów z europejskich pucharów. Przed meczem z Motorem Lublin Wojskowi ogłosili, że z klubu odchodzą Radovan Pankov, Patryk Kun, Kacper Tobiasz i Ermal Krasniqi, który nie został wykupiony ze Sparty Praga. W niedzielę ogłoszone zostało odejście Michała Żewłakowa z funkcji dyrektora sportowego. W dniu dzisiejszym został ogłoszony drugi transfer przychodzący do Warszawy. Zoran Arsenić odszedł z Rakowa Częstochowa i podpisał dwuletni kontrakt z Warszawiakami. Chorwat to był zaufany człowiek Marka Papszuna w czasach Rakowa Częstochowa. Za jego pierwszej kadencji pod Jasną Górą Arsenić stał się kluczową postacią mistrzowskiej ekipy z sezonu 2022/2023. Od sezonu 2023/2024 Chorwata męczą ciągłe kontuzje, które zahamowały jego rozwój. Czy Marek Papszun znajdzie sposób na odbudowę Zorana Arsenicia w Warszawie? Przekonamy się o tym od lipca 2026 roku.

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/arsenic-potwierdzony-w-warszawie/feed/ 0
Sensacyjny transfer Arki! Reprezentant Senegalu z Watfordu blisko transferu! http://www.tylkoekstraklasa.pl/sensacyjny-transfer-arki-reprezentant-senegalu-z-watfordu-blisko-transferu/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/sensacyjny-transfer-arki-reprezentant-senegalu-z-watfordu-blisko-transferu/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:36:39 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88710 Arka Gdynia, dysponująca jednym z najmniejszych budżetów w Ekstraklasie, miała ruszyć po piłkarza z bogatą przeszłością w Ligue 1 i Premier League. Foot Mercato przekonuje, że Nampalys Mendy otrzymał naprawdę konkretną ofertę.

Arka działa bardzo oszczędnie. Beniaminek sprowadza zawodników, ale wyłącznie na zasadzie wolnych transferów. Zimą sięgnął po Serafina Szotę oraz Vladislavsa Gutkovskisa.

Arka działa bardzo oszczędnie. Beniaminek sprowadza zawodników, ale wyłącznie na zasadzie wolnych transferów. Zimą sięgnął po Serafina Szotę oraz Vladislavsa Gutkovskisa.

Teraz zaś we Francji spekuluje się o absolutnie sensacyjnym ruchu Gdynian. Z najnowszych informacji wynika, że ruszyły rozmowy w sprawie ściągnięcia Nampalysa Mendy’ego. 35-krotny reprezentant Senegalu występuje obecnie w Watfordzie.

Defensywny pomocnik zamienił latem RC Lens na „Szerszenie”, ale nie odgrywa ważnej roli. W tym sezonie zagrał w raptem ośmiu meczach. Jest więc otwarty na zmianę klubu, tym bardziej, że umowa z Anglikami obowiązuje tylko do 30 czerwca 2026 roku.

Arka zaś rzekomo oferuje 33-latkowi zdecydowanie najwyższy kontrakt w zespole, zakładający 18 miesięcy współpracy. W Watfordzie doświadczony zawodnik nie może liczyć na podobny status.

W przeszłości Mendy występował w OGC Nice, RC Lens, AS Monaco, a także Leicester City, gdzie upatrywano w nim następcy N’golo Kante. Senegalczyk uzbierał 98 spotkań w Premier League i 164 w Ligue 1. Portal Transfermarkt wycenia go na 1,3 mln euro.

źródło: meczyki.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/sensacyjny-transfer-arki-reprezentant-senegalu-z-watfordu-blisko-transferu/feed/ 0
BUM! Widzew wydaje 4 mln euro na reprezentanta Polski! http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-widzew-wydaje-4-mln-euro-na-reprezentanta-polski/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-widzew-wydaje-4-mln-euro-na-reprezentanta-polski/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:33:28 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88707 Przemysław Wiśniewski odbędzie dziś testy medyczne, a po nich podpisze kontrakt z Widzewem Łódź. Jak słyszymy, transfer jest już dogadany i będzie opiewał na około 4 mln euro. Reprezentant Polski stanie się najdroższy Polakiem w historii Ekstraklasy!

Przenosiny Przemysława Wiśniewskiego ze Spezii Calcio do Widzewa Łódź wydają się już w zasadzie formalnością. 27-latek we wtorek nie wziął udziału w treningu włoskiego klubu i udał się do Polski.

Dziś pięciokrotny reprezentant Polski przejdzie testy medyczne. Jeśli one przebiegną zgodnie z planem, podpisze umowę z Widzewem Łódź. Ma kosztować około 4 mln euro z bonusami. Stanie się więc najdroższym Polakiem w historii Ekstraklasy. Do tej pory najwięcej – około 1,5 mln euro plus bonusy – kosztował Tomasz Pieńko, który zamieniał Zagłębie Lubin na Raków Częstochowa.

Reprezentant Polski podpisze pięcioletni kontrakt. Wiśniewski wraca więc do Polski po trzech latach. W styczniu 2023 roku opuszczał Górnik Zabrze i przeniósł się wówczas do Venezii. W klubie tym spędził pół roku, a następnie za 3,8 mln euro zasilił Spezię, w której grał do teraz. Łącznie na włoskich boiskach środkowy obrońca rozegrał 93 mecze. 14 z nich na poziomie Serie A.

Dla Widzewa to kolejny bardzo mocny ruch w trakcie trwającego okna transferowego. Klub z al. Piłsudskiego wydał zimą już ponad 11 mln euro. Wcześniej zespół Igora Jovićevicia wzmocnili Osman Bukari, Bartłomiej Drągowski, Lukas Lerager czy Emil Kornvig. Teraz, po sprowadzeniu Wiśniewskiego, wspomniana kwota jeszcze wzrośnie.

źródło: meczyki.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-widzew-wydaje-4-mln-euro-na-reprezentanta-polski/feed/ 0
Lech w końcu znalazł pomocnika?! Warty 3,5 mln euro Portugalczyk blisko Kolejorza! http://www.tylkoekstraklasa.pl/lech-w-koncu-znalazl-pomocnika-warty-35-mln-euro-portugalczyk-blisko-kolejorza/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/lech-w-koncu-znalazl-pomocnika-warty-35-mln-euro-portugalczyk-blisko-kolejorza/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:28:54 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88704 Lech Poznań rozgląda się za defensywnym pomocnikiem. Zdaniem portalu campo.dk uwagę mistrza Polski zwrócił Dani Silva z FC Midtjylland.

Zdaniem portalu campo.dk działacze Lecha zainteresowali się sprowadzeniem Daniego Silvy z FC Midtjylland. Duńczycy jeszcze w lutym ubiegłego roku płacili za niego Hellasowi Verona 3,5 miliona euro. 

Początki Portugalczyka w Jutlandii były naprawdę obiecujące, ale na przestrzeni miesięcy nie zdołał on wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie.

Silva chciałby na wiosnę grać częściej. Wypożyczenie do Ekstraklasy to zatem jedna z opcji.

„Wciąż istnieje zainteresowanie ze strony kilku klubów z lig europejskich, zwłaszcza z południowej Europy, których nazwy nie są znane” – zaznacza wspomniane źródło.

25-latek stawiał pierwsze kroki w akademii Benfiki. Szczególnie dobrze prezentował się w trykocie Vitorii Guimarães SC. Udane występy w ojczyźnie zaowocowały transferem do przedstawiciela Serie A Hellasu Verona. 

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/lech-w-koncu-znalazl-pomocnika-warty-35-mln-euro-portugalczyk-blisko-kolejorza/feed/ 0
Bum! Hit transferowy Pogoni! Nowy napastnik już w Szczecinie! http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-hit-transferowy-pogoni-nowy-napastnik-juz-w-szczecinie/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-hit-transferowy-pogoni-nowy-napastnik-juz-w-szczecinie/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:25:09 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88701 Jednym z celów Pogoni Szczecin na zimowe okienko transferowe było wzmocnienie ataku. Według informacji meczyki.pl kontrakt z „Portowcami” podpisze bardzo ciekawy piłkarz z Championship.

Latem „Duma Pomorza” sprzedała Efthymiosa Koulourisa. W zeszłym sezonie Grek sięgnął po koronę króla strzelców PKO BP Ekstraklasy – zdobywając aż 28 goli, co było wyrównaniem rekordu strzeleckiego XXI wieku w Ekstraklasie.

Nowym napastnikiem Pogoni zostanie Fally Mayulu. 23-latek jest obecnie zawodnikiem Bristol City i grał na poziomie Championship.

Anglicy w 2024 roku zapłacili za niego 3,5 miliona euro. W tym sezonie snajper rozegrał 10 meczów w Championship. Swój najlepszy czas Mayulu przeżywał w Austrii, gdzie ze Sturmem Graz zdobywał mistrzostwo Austrii. W Rapidzie Wiedeń potrafił wpisać się na listę strzelców 11 razy.

To wciąż perspektywiczny zawodnik, który może rozwinąć się pod skrzydłami Thomasberga. Mayulu ma młodszego brata, wschodzącą gwiazdę PSG, Senny’ego Mayulu, który przez Transfermarkt wyceniany jest na 40 milionów euro.

Fally Mayulu ma podpisać z Pogonią czteroletni kontrakt. „Portowcy” zapłacą za niego spore pieniądze – 1,5 miliona euro z bonusami. W czwartek piłkarz ma przylecieć do Polski na testy medyczne.

źródło: meczyki.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/bum-hit-transferowy-pogoni-nowy-napastnik-juz-w-szczecinie/feed/ 0
Cracovia traci swojego supersnajpera! Zarobi 3 miliony euro! http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-traci-swojego-supersnajpera-zarobi-3-miliony-euro/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-traci-swojego-supersnajpera-zarobi-3-miliony-euro/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:22:22 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88698 Filip Stojilković po zaledwie pół roku rozstaje się z Cracovią. Jak donosi Florian Plettenberg ze Sky Sport Deutschland, „Pasy” dogadały się z włoską Pisą.

W letnim okienku transferowym Krakowianie potrzebowali nowego snajpera po odejściu Benjamina Kallmana. Wybór padł na Filipa Stojilkovicia.

Szwajcar miał prawdziwe wejście smoka w PKO BP Ekstraklasie. W pierwszych czterech kolejkach zdobył cztery bramki.

Później nieco wyhamował, ale w 18 meczach ligowych strzelił łącznie siedem bramek i zaliczył trzy asysty. Wzbudził tym zainteresowanie innych klubów.

Zimą po Stojilkovicia ruszyła Pisa. Wygląda na to, że klub z Serie A zdołał dogadać się z Cracovią ws. transferu.

Jak donosi Florian Plettenberg ze Sky Sport Deutschland, negocjacje zakończyły się sukcesem. „Pasy” dostaną ponad trzy miliony euro.

Do dopełnienia pozostały jeszcze ostatnie formalności. 26-latek lada dzień ma przejść testy medyczne i podpisać długoterminowy kontrakt z Pisą.

źródło: meczyki.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-traci-swojego-supersnajpera-zarobi-3-miliony-euro/feed/ 0
Cracovia ma nowego napastnika! http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-ma-nowego-napastnika/ http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-ma-nowego-napastnika/#respond Wed, 28 Jan 2026 23:20:05 +0000 http://www.tylkoekstraklasa.pl/?p=88695 Działacze Cracovii nie zwolnili tempa na rynku i potwierdzili kolejny transfer. W środę do zespołu dołączył Pau Sans z Realu Zaragoza.

W trakcie letniego okna transferowego nie brakuje spekulacji dotyczących możliwych odejść z Cracovii. Z transferem do Broendby jest łączony Oskar Wójcik. Szeregi Pisy ma natomiast wzmocnić Filip Stojilković.

Ewentualna strata kluczowych postaci sprawiła, że „Pasy” nie zamierzały zwlekać i żwawo ruszyły na rynek. W ostatnich dniach do Krakowa trafili Beno Selan (NK Bravo) oraz Maxime Dominguez (Vasco da Gama).

Jak się okazuje, nie jest to koniec transferów do Cracovii. W piątek klub potwierdził trzeci ruch. Szeregi drużyny prowadzonej przez Lukę Elsnera zasilił Pau Sans, który do tej pory grał w Realu Zaragoza.

21-letni skrzydłowy trafia do Polski na zasadzie wypożyczenia, które potrwa do końca sezonu. W umowie znalazła się też opcja wykupu.

  • Pau Sans od wieku juniorskiego związany był z Realem Zaragoza i jako 18-latek zadebiutował w pierwszym zespole uznanego hiszpańskiego klubu. Łącznie wystąpił w 56 meczach na poziomie La Liga 2 i Pucharu Króla, zdobywając 5 goli i zaliczając 2 asysty. W Najstarszym Klubie Sportowym w Polsce będzie występował z numerem 11 – czytamy.

Od początku piłkarskiej kariery Pau Sans występował w Realu Zaragoza. W pierwszym zespole uzbierał 56 spotkań, pięć bramek i dwie asysty.

źródło: meczyki.pl

]]>
http://www.tylkoekstraklasa.pl/cracovia-ma-nowego-napastnika/feed/ 0