statystyki (1)

Buksa prowadzi Pogoń do zwycięstwa

Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Wisłą Płock 2:0. Do zwycięstwa Portowców najbardziej przyczynił się Adam Buksa – zdobywca dwóch bramek.

Portowcy na stadionie Wisły Płock nie wygrali od sezonu 2009/10. Dziś zważając na okoliczności bardzo chcieli tę passę przerwać. Dzięki zwycięstwu Pogoń mogła uciec w tabeli i postawić ważny krok w stronę górnej ósemki. Na początku spotkania jednak się na to nie zanosiło. Przy piłce utrzymywali się Płocczanie. Nie potrafili jednak oni stworzyć groźnych sytuacji. Około 30. minuty do głosu zaczęła dochodzić Pogoń, lecz nie działo się nic wartego odnotowania.

W 36. minucie w polu karnym gospodarzy faulowany był Adam Buksa. Sędzia po użyciu Var-u wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Kamil Drygas, ale jego strzał wylądował na poprzeczce. Czujność zachował napastnik Portowców – Adam Buksa i efektownym szczupakiem wbił piłkę do siatki. Odpowiedzieć próbowała Wisła, ale strzał z rzutu wolnego Furmana wylądował na poprzeczce. W pierwszej połowie nic więcej się już nie wydarzyło i sędzia ku ucieszę obserwatorów zakończył pierwszą część spotkania.

Drug połowa rozpoczęła się od mocnego ciosu wyprowadzonego przez gości. Piłkę w pole karne posłał David Stec, tam dopadł do niej Adam Buksa i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik spotkania 2:0. Następną część spotkania można śmiało przemilczeć. Nie działo się nic. Wisła w tym spotkaniu nie oddała celnego strzału! Pogoń natomiast nie siliła się na podwyższenie wyniku spotkania.

Ostatecznie Pogoń wygrała i dzięki temu zwycięstwu przesunęła się w tabeli na czwarte miejsce i nieco uciekła Koronie Kielce i Wiśle Kraków. Sytuacja Wisły Płock jest coraz gorsza. Płocczanie wciąż znajdują się w strefie spadkowej i muszą liczyć, że Arka i Górnik nie wygrają swoich meczów.