statystykirczgór

Bezbarwny remis, Chudy bohaterem. Raków – Górnik 0:0.

W ramach 22. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasa Raków Częstochowa zremisował z Górnikiem Zabrze. Na miano zawodnika spotkania zasługuje bramkarz Górnika Martin Chudy, który popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Raków chciał w tym spotkaniu wygrać, aby uświetnić obchody 100-lecia założenia klubu. Było specjalne rozpoczęcie spotkania, okolicznościowe koszulki, które nawiązywały do pierwszych, historycznych barw, lecz zabrakło najważniejszego – zwycięstwa. Prowadzenie w tym spotkaniu mógł objąć Górnik Zabrze po świetnym podaniu w pole karne, lecz chwila zawahania sprawiła, że bramkarz Rakowa był górą w tym starciu. Odpowiedzieć próbował Gutkovskis, lecz został zablokowany. Zabrzanie mieli jeszcze jedną ciekawą sytuację, lecz strzał Krawczyka został zablokowany przez Andrzeja Niewulisa. Swoje sytuacje mieli również Cebula, Ivi Lopez, Kun, oraz Arsenić, lecz świetnie dysponowany tego dnia Chudy nie dał się pokonać.

Po zmianie stron Górnik jako pierwszy stworzył świetną sytuację, lecz dośrodkowania Janzy nie wykorzystał żaden z jego partnerów. Swoje sytuacje po raz kolejny miał Ivi Lopez, ale najpierw został zablokowany przez Kubice, a później uderzenie z woleja wybronił Chudy. Bartosz Nowak mógł dać zwycięstwo zabrzanom w 77. minucie, lecz jego strzał wybronił świetną paradą Holec. Zawodnicy trenera Papszuna mieli jeszcze dwie świetne sytuacje, lecz ani Jakub Arak, ani Lopez nie znaleźli sposobu na Martina Chudego.

Remis nie zadowala żadnej z ekip. Bardziej cieszą się rywale, którzy walczą o miejsce na podium w końcowej klasyfikacji.