statystykigornik

Arka coraz bardziej komplikuje swoją sytuację

Górnik Zabrze pokonał przed własną publicznością Arkę Gdynia 1:0 i oddalił się od strefy spadkowej. Bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Zapolnik.

W 9. minucie ładnie uderzył Jankowski, ale z jego strzałem poradził sobie Chudy. W 15. minucie dobrą sytuację miał Górnik. Zza pola karnego uderzał Żurkowski, jednak jego uderzenie nieznacznie minęło bramkę Arki. W 33. minucie efektowną podcinkę wykonał Igor Angulo, piłka po rękawicach Pavelsa Steinborsa uderzyła w  poprzeczkę. Do przerwy był wynik bezbramkowy, który nie był zbyt korzystny dla żadnej z drużyn. Dobrze w drugą połowę wszedł Górnik. W 47. minucie dobry strzał z dystansu oddał Gwilia, jednak z jego strzałem poradził sobie Steinbors. Co nie udało się w 47. minucie dokonało się parę minut później. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Gwilia i piłkę z główki do bramki skierował zupełnie niepilnowany Kamil Zapolnik. Goście mieli świetną okazję na doprowadzenie do remisu w 73. minucie. Strzał z dystansu oddał niedawno wprowadzony na boisko Luka Zarandia, lecz nieznacznie się pomylił. Mecz zakończył się zwycięstwem Górnika 1:0. W następnej kolejce Górnik zagra na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław, natomiast Arka zmierzy się przed własną publicznością w bardzo ważnym meczu w kontekście walki o utrzymanie z Miedzią Legnica.